اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی ربیعی روز سه شنبه با حضور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به جلسه امروز خود با شهردار تهران به خبرنگاران افزود: معتادان متجاهر در تمامی کلانشهرها وجود دارند و جمع آوری آنها با همکاری شهرداری در دستور کار سازمان بهزیستی قرار دارد.
وی اظهار کرد: درهمین ارتباط از تمامی مراکز بازپروی و کمپ های ترک اعتیاد شهرداری در مناطق مختلف شهر تهران برای اجرای این مهم استفاده خواهد شد.
ربیعی با بیان اینکه خدمات عمومی ارائه شده در کلانشهر تهران از استاندارد لازم برخوردار نیست، تصریح کرد: سازمان فنی و حرفه ای برای همین منظور برنامه ریزی مناسبی را برای اجرای اقدامات موثر در دستور کار خود قرار داده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: از دیگر اقداماتی که برای اجرای آنها با شهرداری هماهنگی شده، ساماندهی صنوف نوین شهر، ایجاد پارک های فنی و حرفه ای برای آشنایی کودکان و ساماندهی مناطق حاشیه ای تهران است.
به گفته وی، همکاری در زمینه جمع آوری و ساماندهی کودکان نیز از جمله موارد مطرح شده در جلسه امروز بود.
وی تصریح کرد: کودکان کار شهر تهران در صورت نیاز با همکاری نیروی انتظامی و دادگستری جمع آوری و از طریق سازمان‌های خدماتی نگهداری خواهند شد.
ربیعی در پاسخ به سئوالی در مورد میزان بدهی شهرداری تهران به سازمان تامین اجتماعی گفت: 85 درصد از پرسنل شهرداری تهران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و مقرر شد در کمیته مشترک شهرداری و وزارت رفاه این موضوع به صورت دقیق بررسی و تعیین تکلیف شود.
ربیعی با اشاره به اینکه تهران الگوی دیگر شهرهای کشور است، گفت: تهران با توجه به صنوف و ساختمان‌های بزرگی که دارد، باید یک شهری ایمن از لحاظ مختلف باشد.
به گفته وی، برای ساماندهی صنوف تهران برنامه‌های مختلفی داریم که با هدف ساماندهی چهره شهر اجرا خواهیم کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که دراین جلسه مقرر شد 6 کارگروه مشترک با شهرداری تهران برای اجرای طرح ها و برنامه های پیشنهادی در قالب یک کار گروهی و هدفمند تشکیل شود.
به گزارش ایرنا، نشست مشترک شهردار تهران با وزیر و روسای سازمان های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور بررسی مشکلات و آسیب های اجتماعی پایتخت و هم اندیشی برای رفع این مشکلات در دفتر شهردار برگزار شد.
علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از پایان جلسه مشترک با شهردار، در جلسه شورای اسلامی شهر تهران حاضر شد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: مهدی مقدر - انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام/9343/7247/1735**1625
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.