اخبار مرتبط

ناصر محمودی‌فرد روز دوشنبه در نشست کارگروه امور بانوان و خانواده شهرستان دماوند که با حضور مشاور استاندار و سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری تهران برگزار شد، خاطرنشان کرد: تولید و اشتغال دو مقوله مهم و ضروری در کشور است که با تقویت این بخش بسیاری از مشکلات حوزه اجتماعی و اقتصادی کشور را مرتفع می سازد.
وی با بیان اینکه یکی از مسائل مهم امروز که گریبانگیر آن هستیم، نبود اشتغال است، گفت: شناخت فرصت ها و ایجاد بستر مناسب توسط دستگاه های مربوطه می تواند زمینه رشد، توسعه و ارتقا فضای تولید و اشتغال را در کشور فراهم کند.
نماینده عالی دولت در شهرستان دماوند نقش بانوان را در تحقق این مهم موثر دانست و بیان کرد: در تاریخ انقلاب اسلامی شاهد حضور بانوان در عرصه های مختلف بودیم که توانستند در راستای توسعه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و علمی کشور گام های موثر بردارند و امروز نیز زمینه این مهم فراهم است.
محمودی‌فرد با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف به خصوص اقتصادی بین زن و مرد از لحاظ جنسیتی تفاوت و مرزبندی قائل نشده است، تصریح کرد: آنچه در همه عرصه‌ها به خصوص در کارخانه‌ها و مراکز تولید و همچنین در دستگاه‌های اداری شاهد هستیم، تلاش زنان در جهت توسعه و دستیابی آرمان‌های خود بوده است.
فرماندار شهرستان دماوند گفت: بانوان در حوزه کارآفرینی همچون مردان و مواردی بیش از آنان فعالیت دارند و مشارکت آنان در تشکل‌های صنفی و مردمی بسیار موثر و کارآمد است که امیدواریم با تمام محدودیت های موجود در بخش سازمان های مردم نهاد بتوانیم فرصتی مناسب برای آنان فراهم کنیم.
وی با اشاره به تلاش دولت طی چهار سال گذشته در تمامی بخش ها به ویژه اشتغال و تولید، گفت: دولت در تمامی حوزه ها به ویژه در روستاها اقداماتی موثری داشته است که وظیفه دستگاه‌های اداری ایجاد فضا و بستر تولید و اشتغال برای بانوان است به خصوص برای بانوانی که در این حوزه مسؤولیت‌های اجرایی دارند.
خبرنگار: الهام حیدری - انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7246//1348
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.