اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدباقر قالیباف روز دوشنبه در آیین بهره برداری از 30 دستگاه اتوبوس و 66 واگن قطار مترو در جمع خبرنگاران بدون اشاره به جزییات و نحوه اجرای این قرارداد افزود: با پایان یافتن ساخت خطوط مترو اولویت حمل و نقل عمومی تهران، افزایش ظرفیت این ناوگان است.
وی اظهار کرد: با اضافه شدن این تعداد واگن ظرفیت مترو تهران به 10 میلیون سفر در روز می رسد.
شهردار تهران با اشاره به اضافه شدن 66 واگن جدید به ناوگان مترو پایتخت نیز گفت: با بکارگیری این تعداد واگن بیش از 200 هزار نفر به ظرفیت مترو اضافه می شود.
وی با بیان اینکه شرکت واگن سازی امکان تولید روزانه 2 واگن را دارد خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و وضعیت اشتغال، توسعه چنین کارخانه هایی باید مدنظر دولت قرار گیرد.
قالیباف همچنین از افتتاح ادامه اتوبان شهید حکیم و تونل غزه طی هفته آینده خبر داد و تصریح کرد: با افتتاح این پروژه که یکی از شریان های اصلی شرقی - غربی تهران به شمار می رود اتوبان شهید حکیم تا منطقه 22 ادامه یافته و ارتباط آن با اتوبان کرج و جاده مخصوص برقرار می شود.
وی در ادامه ورود 30 دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: بر اساس قانون پرداخت 82.5 درصد از هزینه خرید اتوبوس به عهده دولت است که این مبلغ از سال 90 پرداخت نشده و به رغم آن شهرداری تهران تلاش کرده تا خللی در ارائه خدمات در این بخش بوجود نیاید.
آیین بهره برداری از 66 واگن جدید قطار و بکارگیری آن در ناوگان مترو تهران امروز با حضور شهردار و جمعی از مسئولان پایتخت برگزار شد.
خبرنگار: عاطفه نژادسالاری - انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام/9353**1625
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.