اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مجتبی عبدالهی با اشاره به برگزاری جشن های روز ملی دختران همزمان با میلاد فرخنده حضرت معصومه(س) اظهار کرد: نامگذاری روز ملی دختران فرصتی برای جریان سازی فرهنگی و توجه ویژه به موضوع دختران در جامعه و افزایش حس اعتماد به نفس و توسعه سلامت اجتماعی دختران است و در همین راستا شهرداری تهران همزمان با این ایام فرخنده، جشن و برنامه هایی ویژه دختران برگزار می کند.
وی گفت: ویژه برنامه های دهه کرامت و روز دختر شامل برگزاری جشن و مولودی خوانی، شناسایی و تجلیل از دختران موفق، سخنرانی، گردهمایی، اردوهای آموزشی، تورهای زیارتی تفریحی، مسابقات ورزشی و نمایشگاه های هنری است که تمامی برنامه ها با رویکرد گسترش فرهنگ خودباوری، حیا و عفاف و تبیین نقش، جایگاه و منزلت دختران و ایجاد زمینه برای گسترش مشارکت اجتماعی دختران در سطح محلات برگزار می شود.
عبدالهی گفت: اجرای طرح نسیم بهشت، برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت مهارت های زندگی، صیانت از خانواده، عفاف و حجاب و... همراه با اکران فیلم با موضوع دختر از دیگر برنامه های این دهه در سطح محلات است.
به گفته معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، برنامه های روز دختر در مجموعه های شهربانو، شهردخت، بوستان های بانوان و سرای محلات برگزار می شود
وی با اشاره به برگزاری طرح ترمه و ترنج اظهار کرد: برنامه ریزی اداره کل امور بانوان شهرداری تهران برای این گروه از جامعه، مختص روز ملی دختران و دهه کرامت نیست و در طول سال طرح ترمه و ترنج را در قالب برنامه های آموزشی، مشاوره ای تفریحی و اردویی اجرا می کند که مخاطب این طرح دختران دانش آموز است.

*برپایی جشنواره شهردخت ویژه دختران پایتخت
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: همزمان با دهه کرامت و روز ملی دختران جشنواره های فرهنگی، ورزشی و هنری در مجموعه شهردخت برگزار می شود.
عبدالهی گفت: همزمان با ولادت فرخنده حضرت معصومه (ص) و روز دختر ویژه برنامه های متنوع فرهنگی، آموزشی و... ویژه دختران پیش بینی شده که در سرای محلات و مجموعه های شهربانو اجرا می شود.
وی، برگزاری جشنواره شهردخت را از دیگر برنامه های دهه کرامت برشمرد و افزود: بدین منظور مجموعه شهردخت به عنوان مرکز فرهنگی، هنری و آموزشی مختص دختران دانشجوی پایتخت همزمان با دهه کرامت برنامه های گسترده ای را با محوریت دختران در قالب برنامه های شاد و مفرح فرهنگی و هنری اجرا می کند.
به گفته معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، این جشنواره شامل برنامه هایی از جمله اکران فیلم، مسابقه طراحی هنری، برپایی بازارچه محصولات دخترانه و ... است.
وی، گسترش فرهنگ خودباوری، حیا و عفاف و تبیین نقش، جایگاه و منزلت دختران با توجه به آموزه های دینی و ایجاد زمینه برای گسترش مشارکت اجتماعی دختران را از رویکردهای مورد توجه در برنامه های دهه کرامت برشمرد و گفت: برنامه «چهره خود را با حجاب تجربه کنید» و استقرار غرفه کارآفرینی و خوداشتغالی با حضور پنج نفر از دختران کارآفرین از دیگر برنامه های پیش بینی شده است که همزمان با دهه کرامت در مجموعه شهردخت اجرا می شود.
عبدالهی با اشاره اینکه تمامی برنامه ها متناسب با علائق دختران طراحی شده؛ افزود: اجرای موسیقی سنتی، مولودی خوانی، برگزاری مسابقات ورزشی و هنری، اهدای بسته تشویقی ارائه خدمات مجموعه شهردخت و شهربانو و تقدیر از بانوان موفق از دیگر برنامه های دهه کرامت است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7245/ 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.