اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، مسعود مرسل پور روز دوشنبه در همایش مبارزه با مواد مخدر که در سالن همایش های کانون ملائک قرچک برگزار شد اظهار کرد: پدیده شوم موادمخدر از گستردگی و پیچیدگی های خاص برخوردار است که عرضه آن را گروه بین المللی به عنوان مافیای قدرت در دست دارند.
وی افزود: ایران اسلامی از نخستین روزهای پیروزی انقلاب در مقابله با قاچاق مواد مخدر دست مصر بوده به گونه ای که تا کنون بیش 2 هزار و 500 نفر در راه مبارزه با قاچاق مواد مخدر شهید داده است.
وی افزود: در موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی تاکنون اقدامات موثری انجام شده تا میزان گرایش افراد به ویژه جوانان به مصرف مواد مخدر کاهش یابد چرا که دشمن تلاش دارد تا با ترغیب مردم به مصرف مواد مخدر ، بدنه کشورهای اسلامی را با مشکل مواجه کنند.
رئیس اداره بهزیستی قرچک نیز در این همایش کثرت توزیع کنندگان خرد و کلان مواد مخدر، تعداد بالای معتادین مواد مخدر، مناطق حاشیه ای و سکونت گاههای غیررسمی، مهاجر پذیری و کثرت اتباع بیگانه، زنانه شدن آسیب های اجتماعی، توزیع و مصرف بسیاری از داروهای اعتیادآور و فروش آن ها بدون نسخه پزشک و گسترش و شیوع انواع مواد صنعتی و روانگردان را از مشکلات موجود در شهرستان قرچک یاد کرد.
سید حمیدرضا نعمتی افزود : بسیاری از مراجعه‌کنندگان ، گرایش خود را به موادمخدر را به دلیل کمبود محبت در خانواده بیان می‌کنند و این آسیبی است که می تواند جامعه را با تهدید مواجه کند.
وی از ایجاد کمیته های تخصصی در حوزه اعتیاد، اولویت بندی آسیب های اجتماعی، شکل گیری تشکل های خیریه ، اجرای طرح های توانمندسازی در محلات با شرایط بومی و منطقه ای در قالب REP شامل انواع بسته های آموزشی و فرهنگی خاص هر منطقه و ایجاد اشتغال و توانمندسازی را به عنوان مهمترین عوامل پیشگیری از این بلای خانمانسوز یاد کرد.
قرچک با بیش از 270 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
خبرنگار: سید حسن میری - انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7254//1348
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.