اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه ایرنا در این نمایشگاه 35 قیعه عکس از اساتید موسیقی ایران از جمله پرویز یاحقی، هوشنگ ظریف، محمدرضا لطفی، محمد اسماعیلی، حسین دهلوی، جلال ذوالفنون، محمدرضا شجریان و جلیل شهناز در معرض دید علاقه مندان قرار دارد.
مهرشاد کاظمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان تهران در آیین افتتاح این نمایشگاه با بیان اینکه این نمایشگاه به مناسبت هفته بزرگداشت موسیقی برگزار شده اظهار کرد: این نمایشگاه پلی برای ارتباط نسل جدید موسیقیایی با گذشتگان است.
محمد حسین اسماعیلی معاون هنری-سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران نیز هدف از برگزاری این نمایشگاه را استفاده از ظرفیت های موسیقی در اشاعه فرهنگ و بسط و گسترش دادن فرهنگ موسیقی کهن در جامعه دانست.
وی افزود: این نمایشگاه می تواند نسل جدید موسیقی کشور را با اساتید و موسیقی کهن پیوند دهد.
بهرام جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران نیز با ابراز خوشحالی از برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد: این نمایشگاه به صورت همزمان در ٢٥ استان کشور نیز در حال برگزاری است.
وی گفت: آثار ارائه شده در این نمایشگاه از آثار نادر و یا کمتر دیده شده اساتید موسیقی ایران است که با همت و تلاش پژوهشگر موسیقی خانم فروغ بهمن پور جمع آوری و تهیه شده است.
وی برگزاری این نمایشگاه را گامی بلند برای ارتقا و گسترش موسیقی دانست و گفت: با حمایت و همکاری معاونت هنری اداره کل و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهر تهران بتوان شاهد برنامه های بیشتری در عرصه موسیقی بود.
علاقه مندان می توانند در ساعات اداری با مراجعه به گالری نرگس در اداره فرهنگ و ارشاد شهر تهران واقع در خیابان شهید مطهری نرسیده به تقاطع سهروردی، تا ١٧ تیرماه از مجموعه عکس های بزرگان موسیقی ایران دیدن کنند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه آقا امینی انتشاردهنده: موسی فعالیان
تهرام/7244/ 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.