اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، سیدحسین هاشمی روز دوشنبه در حاشیه سی و چهارمین همایش سراسری مدیران پزشکی قانونی کشور در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پیگیری ماجرای توهین به رییس جمهوری در راهپیمایی روز قدس، افزود: دادستانی تهران در حال پیگیری این موضوع است و ما هم در استانداری پیگیری های لازم را انجام داده ایم.
استاندار تهران با بیان اینکه چند نفر تا کنون برای ارائه از توضیحات احضار شده اند، گفت: دادستان تهران روز گذشته از معرفی سه نفر خبر داد و گفته است که برای پیگیری قضیه افراد دیگری هم معرفی خواهند شد.
وی ادامه داد: روز گذشته با دادستانی تهران جلسه ای داشتیم که در آن قرار شد دادستانی به کار رسیدگی به توهین کنندگان به رئیس جمهور سرعت دهد و سریع تصمیم گیری کند.
هاشمی ابراز امیدواری کرد هر چه سریع تر با این افراد برخورد شود.
عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران روز گذشته یکشنبه در حاشیه همایش سراسری قوه قضاییه در محل اجلاس سران در همین زمینه درجمع خبرنگاران اعلام کرده بود که گزارش های وزارت اطلاعات تازه به دادستانی وصول شده و این گزارشات به یکی از شعبات بازپرسی ارجاع خواهد شد.
دادستان تهران با بیان اینکه وانمود شده است تحقیقات انجام شده در این زمینه بدون حکم بود، اظهار کرد: این تحقیقات با حکم قضایی در دادسراها انجام شده و باید به این نکته قانونی توجه داشته باشیم که اگر فردی در ساعاتی به مرکزی هدایت شد بدون مجوز نبوده است و رسانه ها نباید به نفع فرد و یا جناجی خاص فضاسازی کنند.
وی از رسانه ها خواست تا اجازه دهند پرونده مسیر خود را طی کند و دادستانی با دقت و صحت به این پرونده رسیدگی کند.
به گزارش ایرنا،‌ در راهپیمایی روز جهانی قدس، عده ای اندک در مسیر راهپیمایی به رییس جمهوری اهانت کردند که این اتفاق مورد انتقاد بسیاری از مسوولان، گروه های سیاسی و مردمی قرار گرفته است.
اجتمام** 7329****1021**1625
خبرنگار:‌لیلا اسماعیل نژاد**انتشار: محسن فتاحی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.