اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت در نخستین روز از خردادماه امسال زن جوانی ( 30 ساله ) با مراجعه به کلانتری 101 تجریش اعلام کرد که مدیر یک شرکت واردات خودرو به نام «محمدپرهام جواهریان» کلاهبرداری میلیاردی از وی کرده است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 33 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم آگاهی گفت: چندی پیش با شرکتی به نام «مهین تک رو» که در خصوص واردات و فروش خودروهای خارجی فعالیت داشت، آشنا شدم؛ با مراجعه به دفتر شرکت در خیابان جردن و ملاقات با مدیر شرکت به نام جواهریان قرارداد یک دستگاه خودرو سواری اپتیما به مبلغ 140 میلیون تومان بین من و وی بسته شد و مبلغ 5 میلیون تومان نیز به عنوان پیش پرداخت به این شخص دادم و قرار شد تا مابقی پول خودرو نیز همزمان با تحویل آن پرداخت شود.
وی افزود: پس از مدت کوتاهی تماس های مدیر شرکت شروع و مصرانه درخواست ملاقات می کرد تا نهایتا در همان ملاقات نخست از من درخواست ازدواج کرد.
مالباخته در خصوص نحوه کلاهبرداری میلیاردی از او و خانواده اش توسط محمدپرهام نیز گفت: برای طرح درخواست ازدواجش به خانه ی ما آمد و موضوع را با خانواده ام مطرح کرد و همین موضوع باعث شد تا دیگر کاملا به او و صحبت هایش اطمینان پیدا کنم؛ خانواده ام نیز با زدواج ما موافقت کرده و بدین طریق محمدپرهام وارد خانواده ما شد.
وی ادامه داد: پس از گذشت مدتی از آغاز نامزدی ما یک روز مدعی شد که زمینه ی مناسبی برای سرمایه گذاری در واردات خودروهای گران قیمت خارجی در اختیارش قرار گرفته و به این بهانه مبلغ 560 میلیون تومان از خانواده ام گرفت؛ پس از دریافت این مبلغ و در شرایطی که پدرم قصد ساخت و ساز در یک قطعه زمین 500 متری در منطقه لواسان را داشت، محمدپرهام مجددا با طرح این موضوع که می تواند تمامی امور قانونی و اداری مربوط به مجوز ساخت و ساز و ... را در کمترین زمان ممکن برای پدرم آماده کند مبلغ 400 میلیون تومان دیگر از پدرم دریافت کرد اما پس از آن و به صورت ناگهانی در اواخر اردیبهشت ماه ناپدید شد.
براساس این گزارش با مراجعه پلیس به محل شرکت در منطقه جردن مشخص شد که دفتر شرکت استیجاری و صرفا برای چند ماه اجاره شد بود؛ همچنین در بررسی سوابق شرکت نیز مشخص شد که اساسا چنین شرکتی ثبت قانونی نشده و هیچ شرکتی تحت این نام مجوز واردات خودرو به کشور را ندارد .
در ادامه تحقیقات پلیسی ، کارآگاهان با بهره گیری از اظهارات مالباخته مبنی بر حضور دو مرد جوان در شرکت به نام های «سعید» و «حمیدرضا» و هچنین بررسی تراکنش مالی حساب های مالباخته که همین افراد نسبت به وصول چک ها اقدام کرده بودند ، محل سکونت آنها در خزانه و یافت آباد شناسایی و هر دونفر آنها در دو عملیات جداگانه در پنجم خرداد دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.
*دستگیری متهم اصلی پرونده
در ادامه تحقیقات پلیسی سعید و حمیدرضا لب به اعتراف گشوده و عنوان داشتند که شخصی که خودش را به نام محمدپرهام جواهریان معرفی کرده، در واقع یکی از دوستان آنها به نام واقعی «محمد . الف» ( متولد 1369 ) است که با طرح و برنامه قبلی برای کلاهبرداری اقدام به افتتاح شرکت به نام مهین تک رو کرد و در حال حاضر نیز در یک خانه استیجاری در منطقه نیاوران مخفی شده است .
با شناسایی دقیق مخفیگاه محمد در منطقه نیاوران ، سرانجام وی در 13 خرداد در حین تردد با یک BMW مدلZ4 شناسایی، دستگیر و به پایگاه یکم آگاهی منتقل شد.
با دستگیری متهم و اعترافات صریح وی، تعدادی دیگری از شکات و مالباختگانی که با مراجعه به شرکت مهین تک رو مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، شناسایی و به پایگاه یکم آگاهی دعوت شدند؛ یکی از مالباختگان پس از شناسایی متهم عنوان داشت که برای تحویل یک دستگاه خودرو لوکس خارجی مبلغ 90 میلیون تومان به پرداخت کرده و دیگر مالباختگان نیز در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که دهها میلیون تومان برای تحویل خودرو خارجی به متهم اصلی پرونده پرداخت کردند.
سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در مورد این خبر گفت: با توجه به نوع اقدامات مجرمانه متهم در استفاده از هویت مجعول ، انتساب خود به افراد سرشناس و برنامه ریزی متهم برای کلاهبرداری در پوشش شرکت کاغذی مهین تک رو و برای شناسایی سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شد.
وی خاطرنشان کرد: از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در بزرگراه شهید صدر ( مسیر شرق به غرب ) – ابتدای خیابان شهید قلندری شمالی مراجعه کنند.
سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند تصریح کرد: از تمامی شهروندان که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و اطلاعاتی در خصوص دیگر اقدامات مجرمانه ی این شخص در اختیار دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 21868310 در اختیار کارآگاهان پایگاه پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: مهدی مقدر انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/9343 / 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.