اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، شهناز کریمی روز سه شنبه در آیین آغاز طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در مدرسه استثنایی ساریخانی منطقه پنج شهر تهران اظهار کرد: تاکنون اطلاعات 94هزار نوآموز و 33 هزار کودک پیش دبستانی برای سنجش سلامت در سامانه سناد(سامانه ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان) ثبت شده که پیش بینی می کنیم این تعداد افزایش پیدا کند.
وی با بیان اینکه از اسفند 95 برنامه ریزی برای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان آغاز شده، گفت: در این برنامه ریزی، بهینه سازی و ارتقای سطح کیفی و کمی سنجش مورد توجه قرار گرفته است.
کریمی افزود: امسال 428 نفر از پرسنل آموزش و پرورش تهران در 48 پایگاه؛ 47پایگاه عادی و یک پایگاه تخصصی به نوآموزان بدو ورود به دبستان خدمت رسانی می کنند.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران با اشاره به امکانات پایگاه های سنجش سلامت نوآموزن بدو ورود به دبستان گفت: امسال 30 دستگاه ادیومتر برای سنجش شنوایی خریداری و تعدادی از دستگاه های قبلی به روزرسانی شده تا بهترین خدمات به نوآموزان ارائه شود.
وی افزود: همچنین امسال تعداد دانشگاه های علوم پزشکی برای همکاری با آموزش و پرورش در اجرای این طرح افزایش پیدا کرده و در تمام پایگاه ها یک پزشک مستقر است.
کریمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال گذشته اظهار کرد: این طرح برنامه کشوری است که هر ساله نوآموزان بدو ورود به دبستان با ابزارهای استاندارد در زمینه های مختلف حسی، جسمی، هوشی و رفتاری در 2مرحله غربالگری تخصصی مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفته و نسبت به تعیین جایگاه آموزشی آنان اقدامات لازم انجام می شود.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران گفت: سال گذشته، 429 از پرسنل آموزش و پرورش در 48 پایگاه شامل 47 پایگاه عادی و یک پایگاه تخصصی به نوآموزان خدمت رسانی کردند.
وی با بیان اینکه سال گذشته 109 هزار و 255 نوآموز بدو ورود به دبستان در طرح سنجش سلامت شرکت کردند، افزود: از این تعداد، 319 مرزی تشخیص داده شده، 66 نفر به صورت تلفیقی فراگیر در مدارس عادی، 294 نفر در مدرسه استثنایی، 10هزار نفر در مدارس عادی ثبت نام کردند و 140 نفر هم به بهزیستی معرفی شدند.
کریمی با اشاره به اینکه هفت هزار و 191 نوآموز پیش دبستانی سال گذشته در طرح سنجش سلامت شرکت کردند، اظهار کرد: 79 درصد این افراد آموزش های قبل از دبستان داشتند.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران درباره وضعیت بیمه نوآموزان بدو ورود به دبستان گفت: 58 درصد از نوآموزان طرح بیمه تامین اجتماعی داشتند و 29 درصد نیز بیمه تکمیلی بودند.
آیین طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان روز سه شنبه با حضور محمدحسن عظیم عراقی معاون تشخیص، پیشگیری، پرورشی و تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش استثنایی، نادر جهان آرای معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران، شهناز کریمی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران و سایر مسئولان آموزش و پرورش به صورت نمادین در مدرسه استثنایی ساریخانی منطقه پنج شهر تهران آغاز شد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی-انتشاردهنده: معصومه آقا امینی
تهرام/7245//7244

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.