اخبار مرتبط

حجت الاسلام ایرج اداوی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: همزمان با دهه تکریم مساجد، ده ها مسجد شهرستان های ورامین در مناطق شهری و روستایی غبارروبی می شوند تا فضایی معنوی مساجد برای حضور مردم خداجوی و روزه دار ورامین در ایام ماه مبارک رمضان آماده شود.
وی افزود: رمضان ماه خودسازی و عبادت بندگان به درگاه خداوند است و باید تلاش کرد تا با فراهم کردن تمامی امکانات موجود در شهرها و روستاها و آماده سازی مساجد، زمینه را برای حضور مردم در این ماه پربرکت فراهم کرد.
اداوی اظهار کرد: پاکیزگی مساجد به عنوان یک دستورالعمل قرآنی مطرح شده است به این منظور در دهه تکریم مساجد برای پاکیزگی، رفع کمبودها، نوسازی کتاب ها، پاکیزگی فرش ها و برنامه های فرهنگی اقدامات مناسبی صورت گرفته است.
وی تصریح کرد این عمل خداپسندانه در دهه تکریم، از فریضه‏های ناب اسلامی و فرصتی برای آماده سازی مساجد و ورود به ماه میهمانی خدا است.
اداوی بیان کرد: ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی است تا به واسطه حضور مستمر مردم روزه‏دار در این مکان های متبرک، شاهد ارتقای جایگاه مساجد بوده و برنامه های عبادی و اجتماعی متنوعی در آنها اجرا شود.
20 تا 29 شعبان هر سال دهه تکریم مساجد نامگذاری شده است.
خبرنگار: سید حسن میری - انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7254//1348

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.