اخبار مرتبط

رئیس بیمارستان شهید مفتح ورامین در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: بیمارستان شهید مفتح، تنها بیمارستان دولتی ورامین است که طی سال های اخیر در سایه توجه دولت یازدهم و همراهی خیرّین سلامت توانسته تا خدمات درمانی مناسبی را به بیماران ارائه دهد.
دکتر احمد نوراللهی گفت: با بهره برداری از 15 تخت دیالیز، تعداد تخت های دیالیز بیمارستان شهید مفتح به 25 تخت افزایش یافت.
وی اظهار کرد: تا پیش از بهره برداری از این تعداد تخت دیالیز، خدمات دیالیز به بیماران هپاتیت ارائه نمی شد ولی با افزایش تعداد تخت، دو دستگاه دیالیز به این افراد اختصاص یافته و آنان می توانند در این مرکز از خدمات درمانی برخوردار شوند.
رئیس بیمارستان شهید مفتح ورامین گفت: در حال حاضر 63 بیمار دیالیز به صورت سه شیفت از خدمات دیالیز برخوردار می شوند.
نوراللهی هزینه افزایش تخت های دیالیز را 10 میلیارد ریال اعلام و افزود : 5 میلیارد ریال از این هزینه توسط خیرّین سلامت و 5 میلیارد ریال توسط دانشگاه علوم پزشکی تأمین شده است.
وی تصریح کرد: در بخش تالاسمی ، از تعداد 15 تخت مصوب ، 8 تخت به مجموعه خدمات بیمارستان افزوده شده و خدمات درمانی مناسب به بیماران ارائه می شود.
رئیس بیمارستان شهید مفتح ورامین هزینه افزایش ظرفیت بخش تالاسمی را یک میلیارد و 200 میلیون ریال از محل طرح تحول سلامت اعلام کرد.
وی گفت: فضای اورژانس جدید بیمارستان شهید مفتح در مساحت 800 متر مربع احداث شده که علاوه بر خدمات اورژانس سرپایی ، خدمات اورژانس تحت نظر را نیز انجام می دهد.
نوراللهی افزود: در طرح توسعه خدمات اورژانس، تعداد تخت ها از 12 دستگاه به 27 دستگاه افزایش یافته ضمن این که 4 تخت ویژه نیز به این مجموعه افزوده شده که هزینه هر تخت 80 میلیون ریال و دستگاه ونتیلاتور آن 450 میلیارد ریال است.
وی با بیان این که ورودی اورژانس بیمارستان شهید مفتح سالانه 120 هزار نفر است اظهار کرد: بخش اورژانس بیمارستان مفتح ورامین به تجهیزات اتاق عمل سرپایی مجهز و از پزشک اورژانس مقیم نیز برخوردار شده است.
رئیس بیمارستان شهید مفتح ورامین هزینه تجهیز بخش اورژانس بیمارستان شهید مفتح ورامین را 6 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرد.
نوراللهی گفت: قسمت کلینیک بیمارستان شهید مفتح که تا پیش از این پزشکان مجبور بودند به صورت مشترک و نوبتی از اتاق های آن استفاده کنند به 14 مطب مجزا تجهیز شده و خدماتی نظیر نوارعصب و عضله ، نوار مغز ، اندوسکوپی، کلونوسکوپی ، اکوکاردیوگرافی قلب ، نوار قلب و تست ورزش به بیماران ارائه می شود.
وی افزود: در این کلینیک پزشکان متخصص چشم ، قلب ، ارتوپدی ، زنان و زایمان ، اطفال ، طب فیزیکی ، داخلی ، مغز و اعصاب ، فوق تخصص کلیه ، فوق تخصص قلب اطفال ، فلوشیپ قلب ، روانپزشکی و متخصص شیمی درمانی حضور داشته و خدمات تخصصی پزشکی را به بیماران ارائه می دهند.
رئیس بیمارستان شهید مفتح ورامین افزود: احداث و راه اندازی کلینک تخصصی بیش از 8 میلیارد ریال هزینه دربر داشته که 3 میلیارد ریال از سوی خیرّین و 5 میلیارد ریال از سوی دانشگاه علوم پزشکی تأمین شده است.
وی گفت: عملیات بازسازی زایشگاه طبیعی بیمارستان شهید مفتح در مساحت 356 متر مربع و باهزینه ای بالغ بر 4 میلیارد و 900 میلیون ریال از محل طرح تحول سلامت انجام شده و در مرحله دوم، کار جایگزینی تجهیزات با هزینه هر تخت 400 میلیون ریال انجام می شود.
نوراللهی افزود: آمار بالای زایمان طبیعی و کاهش 16 درصدی عمل سزارین و کاهش مرگ و میر مادران باعث شده که این بیمارستان دو لوح تقدیر از وزارت بهداشت دریافت کند.
وی تأکید کرد: پکیج کامل تصویربرداری شامل قسمت های ام.آر.آی، سی.تی. اسکن، پزشکی هسته ای، رادیولوژی ، سونوگرافی و ماموگرافی در بیمارستان شهید مفتح راه اندازی شده و خدمات تخصصی به بیماران ارائه می شود.
نوراللهی گفت: در بازدید وزیر بهداشت و درمان از بیمارستان شهید مفتح دستور تجهیز بخش اورژانس صادر شد که تمامی تجهیزات مورد نیاز تأمین شود.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
ورامین یک بیمارستان دولتی و یک بیمارستان تأمین اجتماعی دارد.
خبرنگار: سید حسن میری - انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7254//1348

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.