اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، دراین مراسم سردار اسماعیل قاآنی جانشین فرمانده سپاه قدس، سردار حاتم عبادی فرمانده ستاد کل دژبان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از ایثارگران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس نیز حضور داشتند.
شرکت کنندگان در این آیین، ضمن نثار تاج گل، قرائت فاتحه و ادای احترام به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی با آرمان های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید میثاق کردند.
جانشین فرمانده سپاه قدس در این مراسم گفت: رزمندگان سپاه اسلام درس ایثار، شهادت و مقاومت عزتمندانه را با تاسی به مکتب سیدالشهدا(ع) نزد امام خمینی(ره) آموختند و توانستند با 34 روز مقاومت جانانه با دستان خالی در مقابل سپاه تا دندان مسلح صدام ملعون پیروز شوند و خونین شهر را پس از 578 روز از دست دشمن بعثی آزاد کنند.
سردار اسماعیل قاآنی ادامه داد: آزاد سازی خرمشهر از این حیث اهمیت دارد که رزمندگان ایرانی با ابتدایی ترین سلاح ها توانستند ارتش بعثی را که تمام امکانات روز را در اختیار داشت و مورد حمایت ناتو و ورشو بود از خاک کشور خارج کنند و این فقط به وسیله روحیه جهادی و مقاومت عزتمندانه بدست آمد.
وی با بیان اینکه روحیه جهادی و مقاومت عزتمندانه رزمندگان ایرانی در خرمشهر جانماند بلکه این موضوع به یک فرهنگ غنی در میان آزادی خواهان منطقه و جهان تبدیل و اشاعه شد افزود: همزمان با آزاد سازی خرمشهر اسرائیل غاصب برای اینکه نظر جهانیان را از این پیروزی بزرگ منحرف کند در مدت یک روز به جنوب لبنان حمله کرد و آن را ظرف یک روز به تصرف خود درآورد.
قاآنی ادامه داد: مکتب مقاومت عزتمندانه خرمشهر به گونه ای در دل و جان مردم و آزادگان جهان و گروه های مقاومت فلسطینی رسوخ کرد که توانستند در سال 2000 میلادی نیروهای اسرائیل غاصب را از خاک این کشور فراری دهند.
وی خاطر نشان کرد: استمرار فرهنگ مقاومت عزتمندانه را می توان در پیروزی گروه ها مقاومت لبنان و فلسطین در جنگ های 33 روزه و 22 روزه در حالی که دشمن غاصب خانواده های رزمندگان را به خاک خون می کشید دید.
قاآنی در ادامه به جنگ افروزی های کشورهای سلطه گر به ویژه آمریکا و برخی کشورهای مرتجع منطقه در سوریه و عراق اشاره کرد و بیان داشت: دشمنان امروز با هر ترفند و توطئه ای به دنبال پیش برد اهداف پلید خود در منطقه هستند ولی ملت و افراد آزاده کشورهای سوریه و عراق با الگو قرار دادن مقاومت مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر پیوسته با تروریست ها جنگیده اند.
وی ادامه داد: مقاومت مردم سوریه با کمک های ایران در طول چهار سال گذشته باعث شد که گروه های معارض که روزی فقط اشغال این کشور را می خواستند پای میز مذاکره بنشینند.
3218/ 6139
خبرنگار: امیر جعفری سرگزه**انتشاردهنده: محمد بیدارمنش

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.