اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیاوش شهریور روز سه شنبه در آیین بزرگداشت مقام معلم در مجتمع آموزشی استثنایی شهید محبی منطقه پنج شهر تهران با بیان اهمیت نقش معلمان در جامعه و تعلیم و تربیت دانش آموزان اظهار کرد: توجه به معلمان، پذیرفتن مشکلات و سختی های کار آنان و عنایت حداکثری به معلمان می‌تواند توسعه پایدار کشور را رقم بزند.
شهریور گفت: شاید هیچ‌ بخشی از کارگزاری فرهنگی به اندازه اهمیت و مداخله معلمان در ارتقای شاخص‌های اجتماعی، فرهنگی، جامعه پذیری و ایجاد انسان در تراز جمهوری اسلامی، نقشی نداشته باشد.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با اشاره به جایگاه جمهوری اسلامی در جهان گفت: ما ریشه‌‌دارترین، بزرگترین و شاید بلندمرتبه‌ترین ملت در همه تاریخ جهان هستیم و بنا به گفته هگل اولین ملتی بودیم که دولت را خلق کردیم.
وی با بیان اینکه قوم ایرانی، قوم خرد، علم و دانش است، اظهار کرد: سهم ما در فرهنگ، معماری و حکمرانی از دید هیچ فیلسوف، منتقد و مورخی پوشیده نیست، ملت ایران همواره با تبعیت از آموزه‌های الهی این مسیر را در پیش گرفته و هرگز مسالمت در امور را فراموش نکرده است.
شهریور خطاب به معلمان گفت: امروز مسئولیت معلم بودن مسئولیت سختی است و شما باید به دانش آموزان بگویید سرزمین ایران، بستر صلح، مدارا و انسانیت و بستر روزگار خوب و زندگی خوب است، باید تلاش کنیم زندگی سراسر معنا، رفاه و توسعه داشته باشیم و ما نباید بگذاریم چرخ زندگی به عقب بازگردد.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با بیان اینکه مسئولیت آموزگاری فقط تدریس نیست، افزود: مسئولیت آموزگاری یادآوری روزهای حساسی است که در تاریخ این سرزمین نوشته شده، ما از گردنه های سخت گذشتیم، تا پای جان دادن و انهدام رفتیم اما به علت دانش، فرهیختگی، شعور تاریخی، مدارا و رندی و زیرکی ماندیم.
وی با اشاره به اینکه قدمت ایجاد دانشگاه در کشور به 100 سال می رسد، گفت: این همه دانش، معماری و ظرفیت و شکوهمندی در عقل، علم و دانش به پدران و مادران ما منتقل شده و شما وظیفه دارید که به فرزندان این سرزمین یادآوری کنید که ما راهی به جز توسعه یافتگی، صنعتی شدن و گفت و گو با جهان و تساهل و مدارا نداریم.
شهریور افزود: ما سرزمینی با گروه ها و اقوام مختلف هستیم و هیچ کس نباید گروه های مختلف را حذف کند، این روزها روزهای سختی است و شعور تاریخی این سرزمین باید به فریاد برسد و شما معلمان باید پرچم نوخواهی و ترقی‌خواهی این سرزمین را در دست گیرید و ایستادگی تاریخی قوم ایرانی را بر خرد، دانش و حکمرانی خوب یادآوری کنید.
آیین بزرگداشت مقام معلم روز سه شنبه با حضور مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور، شهناز کریمی رئیس آموزش و پرورش استثنائی تهران، سیاوش شهریور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش در مجتمع آموزشی شهید محبی برگزار شد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روزی با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی انتشاردهنده: موسی فعالیان
تهرام/7245/ 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.