اخبار مرتبط

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، سیدحسین هاشمی در نشست شورای راهبری استانی دادگاه درمان مدار استان تهران افزود: بهبود معتادان متجاهری که برای ساماندهی جمع آوری شده اند یکی از الزامات اجرای طرح ساماندهی است که پس از غربالگری و شناسایی افراد نیازمند به درمان، میزان مانایی و بهبودی معتادان مورد توجه است.
هاشمی همچنین تاکید کرد که نباید اجرای طرح های جدید هزینه مضاعفی برای ستاد کنترل آسیب های اجتماعی به دنبال داشته باشد.
استاندار تهران با اشاره به موضوع ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی مورد تاکید مقام معظم رهبری و بهبود معتادان ماده 16 اظهار کرد: مرحله جمع آوری و سم زدایی برای ساماندهی معتادان متجاهر به خوبی انجام می شود اما در مرحله نگهداری در مراکز بهاران(وابسته به شهرداری تهران) که مهارت یابی و بازگشت به جامعه است، باید کار های بیشتری انجام شود.
براساس این گزارش، مدیر کل بهزیستی استان تهران نیز دراین جلسه گزارشی از عملکرد این سازمان در راستای درمان و بازتوانی معتادان متجاهر و آسیب دیدگان این بخش را ارایه کرد.
همچنین دراین جلسه موضوع طرح ساماندهی و مدیریت معتادان بی سر پناه و متجاهر در راستای تدوین اصول دادگاه های درمان مدار مورد بررسی قرار گرفت که براین اساس مقرر شد دبیرخانه شورای راهبری استان در بهزیستی و با نظارت و پایش دفتر امور اجتماعی استانداری تهران راه اندازی شود.
در این نشست راهکارهای لازم در خصوص استقرار دادگاه های درمان مدار توسط معاون پیشگیری و درمان بهزیستی کشور برای هماهنگی تمامی دستگاه های مرتبط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین در این جلسه مقرر شد تا شهرداری تهران مکانی را برای اجرای طرح مورد نظر تامین کرده و طرح استقرار الگوی دادگاه های درمان مدار به صورت آزمایشی به مدت 6 ماه بر روی تعدادی از معتادین متجاهر اجرایی شود .
تهرام 1109**1625
خبرنگار: مجید بروجردی - انتشار دهنده: محسن فتاحی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.