اخبار مرتبط

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، هادی کلهر با بیان اینکه موسسه نشر شهر برای سیزدهمین سال در نمایشگاه بین‌المللی کتاب حضور دارد، اظهار کرد: این موسسه تاکنون بیش از 800 عنوان کتاب منتشر کرده که با توجه به تعداد زیاد عناوین، امسال 400 عنوان کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب ارائه شده است.
وی گفت: بیشترین عناوین کتاب‌های امسال به کودکان و نوجوانان اختصاص یافته است.
معاون بازرگانی موسسه نشر شهر آغاز فعالیت عمده نشر شهر را انتشار کتاب‌هایی با موضوع شهری، معماری و شهرسازی عنوان کرد و افزود: این موسسه پس از مدتی کتاب‌های عمومی نیز منتشر کرد و در حال حاضر به دلیل اهمیت موضوع های مربوط به کودکان و نوجوانان بیشترین تمرکز موسسه نشر شهر بر انتشار کتاب‌های علمی حوزه کودک و نوجوان است.
کلهر گفت: کتاب‌های علمی حوزه کودک و نوجوان به زندگی خصوصی اکتشاف‌کنندگان و عالمان پرداخته و یا به صورت مستقیم در مورد موضوعات علمی صحبت می‌کند.
معاون بازرگانی موسسه نشر شهر اظهار کرد: نشر شهر حدود سه سال پیش مجموعه‌ای به نام دانستنی‌ها با همکاری گروه مجلات همشهری و مجله دانستنی‌ها عرضه کرد که این کتاب‌ها به کتاب- مجله معروف‌اند و در دنیا بسیار شناخته شده هستند اما در ایران برای نخستین بار توسط نشر شهر عرضه شده است.
وی گفت: امسال نیز چند عنوان کتاب- مجله ارائه شده که یقین دارم در نمایشگاه بین‌المللی کتاب و در کتاب فروشی‌های سطح کشور از این کتاب‌ها به خوبی استقبال می‌شود.
کلهر با بیان اینکه کتاب‌های منتشر شده در نشر شهر دارای حق تکثیر هستند، افزود: امسال مجموعه کتاب‌هایی را منتشر کرده‌ایم که بسیار آموزنده و کمتر شناخته شده هستند، یک نمونه از این مجموعه‌ها، کتاب‌های در چند دقیقه شامل تمام علوم مانند فیزیک، شیمی، روانشناسی و ... است.
وی گفت: این کتاب‌ها نیازمند ترجمه‌های تخصصی هستند و امسال با توجه به کمبود زمان 9 جلد از 38 جلد آن در نمایشگاه کتاب ارائه شده است.
معاون بازرگانی موسسه نشر شهر ارائه بازی‌های فکری، لوازم التحریر، وسایل کمک آموزشی و معرفی کتاب‌های نشر شهر در غرفه فرهنگسرای کتاب سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را از دیگر فعالیت‌های نشر شهر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب عنوان کرد.
سی امین نمایشگاه‌ بین المللی کتاب تهران 13 تا 23 اردیبهشت ماه در محل شهر آفتاب برگزار می شود.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی انتشاردهنده: موسی فعالیان
تهرام/7245/ 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.