اخبار مرتبط

محمدرضا یوسفی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت : شهرستان ورامین از 80 هزار هکتار اراضی قابل کشت برخوردار است که به دلیل محدودیت های منابع آبی ، تنها نیمی از این اراضی زیر کشت انواع محصولات زراعی و باغی می رود.
وی گفت : در حال حاضر 4 متر مکعب آب از تصفیه خانه جنوب تهران به دشت ورامین وارد می شود که این میزان آب به طور کامل نمی تواند نیازهای منطقه را برآورده کند.
وی تصریح کرد: در بازدید روز گذشته مدیرعامل آب منطقه ای استان تهران از شهرستان ورامین ، مقرر شد که به منظور رفع نیازهای آبی منطقه ، سهمی از آب سد ماملو به دشت ورامین اختصاص پیدا کند که از امروز 15متر مکعب آب این سد به کشاورزی ورامین اختصاص یافت.
یوسفی بیان کرد: این میزان آب به مدت یک ماه به دشت ورامین ارسال می شود که نیاز آبی منطقه به ویژه بیش از 21 هزار هکتار اراضی زیر کشت غلات شهرستان برطرف شود.
وی با اشاره به سیاست های دولت در اجرای طرح های آبیاری نوین و توسعه کشت گلخانه ای به منظور بهره وری مصرف آب افزود : یکی از مهم ترین طرح های دولت یازدهم در بخش کشاورزی، توسعه سطح اراضی کشاورزی زیرپوشش آبیاری نوین و گذر از روش های سنتی است که این مهم به خوبی در شهرستان ورامین اجرا شده است.
وی اظهار کرد: تا پیش از فعالیت دولت یازدهم در مجموع 7 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ورامین زیرپوشش طرح آبیاری نوین قرار داشتند که این سطح در طول 3.5 سال گذشته به 15 هزار هکتار افزایش یافته است.
یوسفی افزود: درحال حاضر اجرای طرح سیستم های نوین آبیاری در 100هکتار دیگر اراضی کشاورزی شهرستان ورامین درحال انجام است.
وی گفت : درهمین ارتباط طرح توسعه آبیاری نوین در اراضی کشاورزی طی سال گذشته در بیش از 2 هزار و 282 هکتار زمین زراعی شهرستان ورامین اجرا شد که ورامین از این لحاظ رتبه نخست استان تهران را به خود اختصاص داد.
وی در خصوص توسعه کشت گلخانه ای در سطح شهرستان ورامین نیز اظهار کرد: از ابتدای فعالیت دولت یازدهم تاکنون 100 هکتار به سطح زیر کشت گلخانه ای شهرستان ورامین اضافه شده و این در حالی است که از ابتدای انقلاب تا آغاز دولت یازدهم حدود 200 هکتار گلخانه در این شهرستان ایجاد شده بود.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: سید حسن میری انتشاردهنده: موسی فعالیان
تهرام/7254 / 1539

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.