اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری، روز یکشنبه در سومین همایش «خادمان بهشت» ویژه تجلیل از خدام مساجد استان تهران در مصلی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) افزود: جایگاه خدمت به خانه خدا نعمتی است که توفیق هر کسی نمی‌شود.
وی گفت: خدمات خادمان مساجد اعم از حفظ، نظافت و بهداشت مسجد، کارهایی به ظاهر کوچک اما به واقع بزرگ و دارای اجر و پاداش بسیاری هستند.
رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد خاطرنشان کرد: خادمان مساجد در کنار گنج بی‌پایانی نشسته‌اند و چه بسا خود به ابعاد این موقعیت و قرار گرفتن در کنار دریای مواج الهی آشنایی دارند و این افتخار بزرگی برای شما است.
حاج علی اکبری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: انقلاب اسلامی هدیه حضرت زهرا (س) به ما است که از طریق مساجد به ملت ما داده شد.
وی گفت: کسانی که نعمت انقلاب اسلامی را به ما رساندند، عده ای که آن را حفظ کردند و کسانی همانند، شهدا، جانبازان و ایثارگران که برای این انقلاب جانفشانی کردند، همه در مساجد تربیت شدند.
رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد، با اشاره به جایگاه مهم مساجد در جامعه امروز، گفت: مشکلات فرهنگی، اخلاقی و آسیب‌های اجتماعی همه در مساجد مهار می‌شوند و در دیداری که ائمه جماعات با مقام معظم رهبری در روز جهانی مسجد داشتند، جمع‌بندی مطالب مقام معظم رهبری هم همین موضوع بود.
حاج علی اکبری تاکید کرد: در سال‌های اخیر توجه به مساجد بیشتر شده و مردم، مسئولان و فرهیختگان همه به این نتیجه رسیدند که باید از مساجد حمایت کنیم.
وی با اشاره به اینکه فعالیت در فرهنگسراها و مراکز فرهنگی بسیار خوب است اما تربیت دینی و پرورش مجاهد شهید در مسجد اتفاق می‌افتد، گفت: این معجزه مسجد است و مسجد برگزیده خدا است و در قرآن کریم آمده است که خداوند فرموده است 'خانه من در زمین، مساجد هستند.'
وی با اشاره به جایگاه مهم خادمان مساجد، گفت: خادمان مسجد باید امین و قوی باشند چرا که قوت در اخلاق زمینه‌ساز این موضوع می‌شود که با میهمانان خانه خدا برخورد شایسته‌ای داشته باشیم.
وی بر لزوم ارتقای دانش خادمان مساجد، تاکید کرد و گفت: همان گونه که برای اداره هتل نیاز است افراد مشغول در آن، دوره‌های ویژه و آموزش‌های لازم را ببینند، برای خدمتگذاری به مسجد هم نیاز به آموزش است زیرا خادم باید در زمینه بهداشت، ایمنی، نظافت و حفاظت مسجد استاد باشد.
رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد در بخش دیگری از سخنانش، گفت: مرکز رسیدگی به امور مساجد مسایل و مشکلات خادمان برای انجام خدمت رسانی را بررسی و تلاش میکند با بسیج دیگر دستگاه ها، نهادها و ظرفیت‌ها، خادمان را حمایت کنیم.
حجت الاسلام علی نوری، معاون جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران نیز در این همایش با اشاره به طرح خادمان افتخاری مساجد، تلاش در راستای دست یابی به مسجد برقرار و باز بودن درب مساجد در ساعات طولانی و تهیه لباس فرم واحد را از جمله اقداماتی برشمرد که از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد باهمکاری خادمین مورد توجه قرار می گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین نوری اظهار کرد: رویکرد ما در سال 96 در برنامه آموزشی برای خدام در 2 موضوع «اخلاق ارتباطات» و «احکام خاص مسجد و قرآن» خواهد بود.
در این همایش به قید قرعه از 35 نفر از خدام برگزیده مساجد استان تهران تجلیل و تقدیر به عمل آمد.
* برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه آقا امینی انتشاردهنده: موسی فعالیان
تهرام/7244 / 1539

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.