اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدهاشم حسینی روز یکشنبه در نشست خبری برگزاری کنگره ملی شیخ صدوق در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران اظهار کرد: این کنگره با هدف شناخت جایگاه شیخ صدوق، آشنایی با آثار وی، معرفی وی به عنوان الگویی برای نسل جوان و معرفی جایگاه معنوی شیخ صدوق است.
وی با بیان اینکه فراخوان برگزاری این کنگره در دی ماه منتشر شده و تا 5 اسفند ماه ادامه داشته است، عنوان کرد:اثر ارسال شده به این کنگره در چهار موضوع ادبی، هنری، فضای مجازی و علمی می باشد.
حسینی، خاطره و دلنوشته، عکس، پوستر، نقاشی، وبلاگ نویسی و شبکه های مجازی، اندیشه ها، زندگی و شخصیت شیخ صدوق، کتاب شناسی، اوضاع سیاسی و اجتماعی زمان شیخ صدوق و کتاب شناسی را از محورهای این کنگره عنوان کرد.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران با اشاره به برنامه های جانبی این کنگره خاطر نشان کرد: برگزاری کلاس آموزشی وبلاگ نویسی برای 150 نفر، برگزاری سه تور عکاسی در آستان شیخ صدوق، دیدار با مراجع تقلید از جمله آیات عظام علوی گرگانی و نوری همدانی از برنامه های جنبی کنگره بوده است.
وی تاکید کرد: این کنگره با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهر ری، دفتر جامعه المصطفی، سازمان بسیج هنرمندان، دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع) موسسه راه ناتمام، سایت فارس مچ، موسسه تبیان و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی برگزار شده است.
وی یادآور شد: اختتامیه این کنگره روز 24 اسفند ماه در آستان شیخ صدوق در ابن بابویه برگزار و نفرات برگزیده اعلام و معرفی می شوند.

*آثار شیخ صدوق آثاری مردمی است
حجت الاسلام سعید اوتارخانی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرری نیز با اشاره به برگزاری کنگره شیخ صدوق در آستان این عالم گرانقدر افزود: این کنگره جنبه تبلیغی شخصیت این عالم را داشته و تلاش می شود در افکار عمومی منعکس شود.
وی با اشاره به نقش رسانه ها در انعکاس افکار و اندیشه های شیخ صدوق گفت: آثار شیخ صدوق از جمله عیون اخبار رضا (ع)، خصائص و صفات شیعه آثاری قابل استفاده برای عموم مردم است.
اوتارخانی ابراز امیدواری کرد: کنگره شیخ صدوق موجب شناساندن آثار این عالم و بازنشر آنها شود.

*محوطه آستان شیخ صدوق نیازمند رسیدگی نهادها
اوتارخانی در ادامه سخنان خود گفت: برغم وجود مقبره مفاخر شیعه در محوطه آستان شیخ صدوق اما وضعیت محوطه شبستان شایسته نیست.
وی از شورای اسلامی شهرتهران، شهرداری تهران، اداره کل میراث فرهنگی استان تهران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا با وجود مقبره شخصیت بزرگ فرهنگی و علمی و مذهبی در محوطه آستان شیخ صدوق، توجه جدی نسبت به به سازی این محوطه داشته باشند.
* برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه آقا امینی انتشاردهنده: موسی فعالیان
تهرام/7244/ 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.