اخبار مرتبط

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، علیرضا خانی زاد اظهارداشت: با توجه به بارش های مطلوب اخیر و متعاقبا افزایش حجم آب سد ماملو و هشدار هواشناسی در خصوص ورود سامانه بارش زا در اواخر هفته برای بیشترین بازدهی و بهره وری و نیز کمترین تلفات و خسارات رهاسازی آب از سد ماملو از 18 متر مکعب در ثانیه، به 28 متر مکعب در ثانیه افزایش یافت.
وی گفت: ورودی سد ماملو در حال حاضر 53 متر مکعب در ثانیه با خروجی 31 متر مکعب در ثانیه، حجم موجود با 203 میلیون متر مکعب و 47 میلیون متر مکعب ظرفیت آزاد جهت مدیریت سیلاب است.
خانی زاد تاکید کرد: در شرایط فعلی لازم است که شهروندان مقابل رودخانه ها به ویژه رودخانه جاجرود که در پایین دست قرار گرفته است، اطراق نکنند.
مدیر امور بهره برداری و نگهداری سد ماملو افزود: از آن جایی که ممکن است با وقوع سیل شاهد حوادث جبران ناپذیر باشیم، بنابراین گردشگران در زمان حاضر و ماه های آتی از استقرار و گردش در کنار رودخانه ها جلوگیری کنند.
سد ماملو (دروازه) در 30 کیلومتری جنوب شرقی تهران، بر روی رودخانه جاجرود و رودخانه فصلی دماوند در روستای ماملو ساخته شده، هدف از احداث این سد، تأمین آب کشاورزی، آب شرب و برق شهرهای پاکدشت، ورامین و جنوب تهران است.
دریاچه سد ماملو حدود 800 متر عرض و 3000 متر طول دارد.
تهرام/7245//6139
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.