اخبار مرتبط

مجید صفری روز پنجشنبه با قدردانی از کمک های مردم، نهادها و دستگاه های اجرایی شهرستان، به ایرنا گفت: با توجه به معین شدن استان تهران برای کمک رسانی به سیل زدگان استان خوزستان و استقرار آن در دشت آزادگان، تقاضا داریم هماهنگی لازم به منظور ارسال منسجم کمک ها با جمعیت هلال احمر شهرستان صورت گیرد.
وی ادامه داد: اقلامی همچون ظروف، پوشاک، آب معدنی، برنج، روغن، مواد شوینده، پتو، حبوبات و اقلام بهداشتی از اقلام ضروری و مورد نیاز سیل‌زدگان است.
فرماندار دماوند اظهارداشت: بیش از 5 هزار آب معدنی، 600 عدد پتو و رختخواب، 100 تخته فرش، 3 هزار دست پوشاک، بیش از 50 هزار نان و مقادیر زیادی اقلام شوینده و خوراکی از جمله کمک های ارسال شده به مناطق سیل زده است.
وی با بیان اینکه 250 نیروی انسانی به مناطق سیل زده اعزام شدند، خاطر نشان کرد: 2 دستگاه لودر، 3 دستگاه بابکت، یک دستگاه بیل بکهو، 10 دستگاه کامیون و 5 دستگاه نیسان از جمله تجهیزات ارسالی به این مناطق است.
وی با اشاره به جمع‌آوری کمک‌های مردمی توسط نهادهای امدادی، خاطر نشان کرد: نهادهایی همچون هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی(ره) و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان با نظارت فرمانداری و محوریت جمعیت هلال احمر شهرستان نسبت به جمع آوری کمک ها همکاری می کنند.
صفری عنوان کرد: در 3 نقطه از شهرستان صندوق جمع آوری کمک ها تعبیه شده که یک صندوق در شهر رودهن و 2 صندوق در شهر دماوند است؛ همچنین در دو شهر آبسرد و کیلان نیز با هماهنگی جمعیت هلال احمر و همکاری شهرداری مکان هایی به منظور جمع آوری کمک های مردمی برپا شده است.
فرماندار شهرستان دماوند: در صورتی که کمک های جمع آوری شده به صورت متفرقه و خودجوش به مناطق سیل زده ارسال نشود شاهد مشکلات عدم توزیع نخواهیم بود.
صفری با تاکید بر اینکه کمک های مردمی می بایست به صورت عدالتمندانه توزیع شود، گفت: یک دفترچه امدادی بین مردم سیل زده توزیع شده است که اقلام اهدایی در آن دفترچه ثبت خواهد شد.
وی بیان کرد: اقلامی که از طرف مردم و نهادهای مختلف به جمعیت هلال احمر شهرستان تحویل داده خواهد شد با نام همان محله یا نهاد ارسال می شود.
تهرام/7246//1348
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.