اخبار مرتبط

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی این معاونت، عبدالحمید امامی عملکرد معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در سال 97 را موفقیت آمیز توصیف کرد و افزود: افزایش سهم شهرداری تهران از قانون مالیات بر ارزش افزوده از 70 به 88 درصد، انتشار 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تکمیل خط 7 مترو و اخذ آرا به نفع شهرداری تهران در حفظ باغات از جمله اقدامات مهم در این زمینه بوده است.
وی با اشاره به افزایش مشارکت شهروندان در تحقق درآمدهای پایدار اظهارداشت: در سال گذشته اتفاقات بسیار خوبی در حوزه مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران بویژه در بحث وصول مطالبات و درآمدهای پایدار رخ داد که می تواند به عنوان سند افتخار شهرداری تهران محسوب شود.
معاون شهردار تهران با اشاره به ساماندهی و اصلاح الگوی تسهیلات پرداخت نقدی و تقسیط مطالبات شهرسازی متناسب با نرخ سود و تسهیلات شبکه بانکی کشور ادامه داد: صیانت از منابع درآمدی موجود و پیش بینی منابع جدید درآمدی برای شهرداری ها در لوایح، «دایمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده» و «درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها» از مهم ترین اقدامات معاونت مالی و اقتصاد شهری در سال 97 بود.
وی عنوان کرد: بهمن ماه سال 97 نرخ رشد سود خالص از 28 در صد به 174.6 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.
امامی با اشاره به راه اندازی سیستم خود پرداخت در فروشگاه ها شهروند برای اولین بار در ایران ادامه داد: براساس این سیستم که متناسب با آخرین فناوری روز دنیا طراحی و پیاده سازی شده مشتریان می توانند ضمن تجربه خریدی متفاوت، بدون نیاز به حضور در صف های طولانی صندوق در فضایی امن و آرام فرآیند پرداخت صورتحساب خود را انجام دهند.
وی شناسایی و ثبت مطالبات شهرداری تهران از دولت در دفاتر مالی به ارزش چهار هزار و 115 میلیارد تومان و اخذ مصوبه انتشار اوراق مشارکت توسعه خطوط مترو تهران به مبلغ یکهزار و 300 میلیارد تومان را از دیگر اقدامات مهم و تأثیر گذار این معاونت در سال گذشته ذکر کرد.

تهرام/9353//1348
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.