اخبار مرتبط

رئیس اداره مخابرات بخش رودبارقصران گرچه در گفت وگوی روز شنبه با خبرنگار ایرنا می گوید که هفته گذشته در منطقه حضور داشته اما «مجید صبائی» بخشدار رودبارقصران تاکید دارد که وی نه تنها در منطقه حضور نداشته بلکه دسترسی به وی نیز امکان پذیر نبوده است.
وی تصریح کرد: در شرایطی که برخی خدمات آب، برق، گاز و نیز راههای دسترسی دچار آسیب و حتی همه امکانات ارتباطی ثابت و سیار بیش از 24 ساعت قطع شده بود هم دسترسی به رئیس مخابرات منطقه میسر نبود.
به گزارش ایرنا، ارتباط مخابراتی تلفن همراه و ثابت در برخی از مناطق رودبار قصران از عصر روز چهارشنبه هفته گذشته قطع و بامداد جمعه با حضور نیروهای کمکی از تهران وصل شد.
بخشدار رودبارقصران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ادامه داد: غیبت رئیس اداره مخابرات این بخش در زمان وقوع بحران در بخش بسادگی قابل اثبات است.
وی افزود: مشکل قطع ارتباط مخابراتی تلفن همراه و ثابت رودبار قصران با حضور مدیرکل منطقه 2 تهران (مخابرات بخش زیر نظر منطقه 2 فعالیت دارد) و نیروهای خدماتی اعزامی از تهران مرتفع شد و مسئولان بخشداری تا روز گذشته (جمعه) به رئیس اداره مخابرات رودبار قصران دسترسی نداشتند.
صبائی افزود: مدیران مستقر در بخش وظیفه دارند پیش از مرخصی و حضور نداشتن در منطقه غیبت خود را به بخشداری اطلاع دهند اما مدیر مذکور در تعطیلات نوروزی به این مساله هم توجهی نداشت.
وی با بیان اینکه با مدیرانی که در بارندگی ها و شرایط بحرانی اخیر، منطقه و محل خدمت خود را ترک کردند با جدیت برخورد می شود گفت: با وجود اینکه پیش از بحران و بروز این حوادث بارها از مراجع مختلف بر لغو مرخصی ها و حضور مستمر و موثر مدیران و تمامی نیروهای دستگاه های اجرایی، خدماتی و امدادی تاکید شده بود برخی مدیران به این مساله توجه نداشتند.
بخش رودبار قصران متشکل از شهرهای اوشان، فشم، میگون و شمشک از توابع شهرستان شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی در دامنه های البرز و مجاورت رودخانه جاجرود یکی از مناطق گردشگری قابل توجه استان تهران به شمار می آید.
این بخش با حوادث طبیعی بسیاری اعم از بارش های شدید برف و باران، ریزش کوه و بهمن، رانش زمین، سیلاب و آب گرفتگی و ... نیز مواجه است که شرایط منطقه را حساس و بحرانی می کند.
ورود سامانه بارشی شدید به شهرستان شمیرانات بویژه بخش رودبار قصران در دوشنبه اخیر منجر به طغیان رودخانه جاجرود و سیلاب، آب گرفتگی برخی منازل و تخریب بعضی پل ها و معابر، نشست راه ها، ریزش کوه و انسداد تعدادی از جاده ها همچنین قطعی موقت برق، گاز و تلفن شد.
این حوادث خسارت جانی به همراه نداشت اما بنابر آمار مسئولان شهرستان به زیرساخت های منطقه آسیب جدی وارد کرد.
تهرام/9897/ 1008
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.