اخبار مرتبط

به گزارش روز سه شنبه از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران،، مجتبی یزدانی در این خصوص افزود: بیش از 500 کیلومتر کانال و مسیل ‌و بالغ بر 10 هزار کیلومتر شبکه فرعی شامل انهار در تهران وجود دارد که تمامی این ها در گذشته به طور کامل لایروبی و آماده سازی شده اند.
یزدانی با اشاره به آماده باش تمامی نیروهای خدمات شهری از روز یکشنبه عنوان کرد: در حال حاضر 10 ایستگاه خدمات شهری در تهران برپا شده است که در تمامی آنها ماشین الات و تجهیزات لازم برای ساماندهی شهر در زمان بارش شدید باران وجود دارد.
یزدانی از آماده باش 130 ایستگاه آتش نشانی خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر پنج هزار نیروی انسانی در سازمان پسماند و مناطق ٢٢ گانه و سه هزار نفر در سازمان آتش نشانی در سطح شهر تهران مستقر شده اند.
وی با بیان اینکه 30 هزار نفر از عوامل کارگری خدمات شهری نیز در صورت بروز بحران در شهر حضور فعال خواهند داشت، گفت: به شهروندان این اطمینان را می دهیم که تمام مسیل ها، انهار، رودخانه ها و شبکه ها اصلی و فرعی آب به طور مداوم رصد می شوند و تاکنون هیچ مشکلی در این زمینه گزارش نشده است.
معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه در صورت بارش بسیار شدید نیز هیچ یک از کانال ها و شبکه های اصلی تهران و حریم دچار انسداد نخواهند شد، عنوان کرد: شهرداری تلاش کرد تا به وظیفه ذاتی خود در این زمینه عمل کند، اما یک سوی دیگر این مسئله همکاری شهروندان است؛ به این معنی که شهروندان از ریختن زباله و ضایعات در مسیر انهار، رودخانه ها و مسیل ها جدا خودداری کنند تا احتمال هرگونه خطر رفع شود.
تهرام/9343//1348
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.