اخبار مرتبط

سید حمید رضا حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: دبی آب رودخانه سرخه حصار صبح امروز سه شنبه در حوضه آبخیز شهرری از 2 به 12 متر مکعب در ثانیه رسیده است.
وی تصریح کرد: همچنین دبی آب رودخانه کن در حوضه آبخیز جنوب پایتخت در محدوده شهرری نیز از 2 به 6 متر مکعب در ثانیه افزایش یافت.
رئیس اداره منابع آب شهرستان ری اضافه کرد: خروجی این 2 رودخانه به تالاب علیخان در جنوب استان تهران و محدوده استان قم وارد می شود و از این بابت هیچگونه مشکلی وجود ندارد.
وی بیان کرد: اکنون کارشناسان آب منطقه ای استان به همراه سایر دستگاه ها عضو مدیریت بحران در منطقه حضور یافته و کار رفع انسداد و لایروبی این رودخانه ها در حال انجام است.
حسینی با بیان اینکه شرایط این رودخانه به مرحله هشدار نرسیده است، گفت: با توجه به بارش باران و احتمال بروز سیلاب به ویژه در رودخانه های فصلی از مسافران انتظار می رود از اسکان در کنار رودخانه ها و هر گونه تاسیسات آبی پرهیز کنند.
وی یادآور شد: همچنین به علت رعد و برق به شهروندان توصیه می شود از حضور در فضای باز، کنار درخت ها و اشیای فلزی خودداری کنند.
به گزارش ایرنا، شهرستان ری به علت موقعیت جغرافیایی منبع سررسز رودخانه های سرخه حصار و جاجرود است و همواره در معرض بحران های طبیعی نظیر سیل قرار دارد و لازم است تا کشاورزان و ساکنان این منطقه به توصیه های مسئولان بیش از پیش توجه کنند.
طبق گزارش های هواشناسی امروز و فردا بارش های قابل توجهی در سطح استان تهران پیش بینی شده است.
1970/6003
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.