به گزارش روز شنبه ایرنا از اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، دلاور بزرگ نیا اظهار داشت: در هفت سین گردشگری تهران هفت اثر فرهنگی و تاریخی انتخاب، شهروندان با گرفتن عکس در تمامی سین های گردشگری برنده جوایز سفرهای ایرانگردی می شوند.
وی ادامه داد: «سردرباغ ملی» به عنوان دروازه های دیدنی شهر تهران، خیابان «سی تیر» به عنوان محورهای فرهنگی تاریخی، پارک جنگلی «سرخه حصار» به عنوان جاذبه های طبیعی، مجموعه فرهنگی- تاریخی «سعدآباد» نماد موزه و کاخ موزه های پایتخت، «سید اسماعیل» نماد امامزاده های تاریخی تهران، «سرای کاظمی» از خانه های قدیمی تهران و «سبزه میدان» از نماد های شهرسازی تهران قدیم انتخاب شده است.
همچنین معاون گردشگری استان تهران با بیان اینکه در ایام نوروز 98 جشنواره و مسابقات گردشگری متنوعی در شهر تهران برگزار می شود، افزود: بسیاری از مجموعه های گردشگری نظیر مجموعه پارک ارم در میزبانی از جشنواره های نوروزگاه های پیش قدم شده است تا این نشان از یک همدلی عمومی برای خدمت رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی دارد.
شهرام علیمحمدی گفت: امسال دو جشنواره در حوزه فیلم و عکس موبایلی با عنوان ' تهران دوست داشتنی ' و' هفت سین گردشگری تهران' به منظور ثبت خاطرات نوروزی شهروندان برگزار می شود.
معاون گردشگری استان تهران افزود: آثار منتخب مسابقات عکس نوروز 98 در نیمه اول اردیبهشت ماه در قالب یک نمایشگاه برگزار و علاقه مندان می توانند به منظور اطلاع از نحوره برگزاری مسابقات عکس و فیلم به سایت www.tehran.ichto.ir مراجعه کنند.
طرح خدمات سفر نوروزی از 25 اسفند ماه تا 17 فرودین سال آینده ادامه خواهد داشت.
تهرام/7247//1348
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.