به گزارش ایرنا، مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند روز چهارشنبه در آخرین جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان دماوند که با حضور اعضای این ستاد در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد با تاکید بر اینکه در آستانه سال نو باید در دو حوزه شهری و روستایی آماده ارائه خدمات باشیم، اظهار داشت: فعالیت ستاد خدمات سفر شهرستان از هفته آینده آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه همه دستگاه ها می بایست آمادگی لازم را داشته باشند افزود: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی در ایام نوروز شاهد بارش باران و برف خواهیم بود و به همین منظور می بایست ستاد بحران نیز در کنار ستاد خدمات سفر آمادگی لازم را داشته باشد.
این مقام مسئول با بیان اینکه نظارت بر رستوران های بین راهی به صورت مداوم نجام شود، گفت: دماوند از جمله شهرستان های مهمان‌پذیر است و قطعا توقف مسافران در روستاها بیشتر از شهرها است؛ نظارت مستمر بر صنوف خدماتی از جمله نانوایی ها، فروشندگان اقلام پروتئینی و داروخانه ها ضروری است.
فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه طبق پیش‌بینی های صورت گرفته در ایام نوروز افزایش 10 درصدی حضور مسافران را نسبت به سنوات گذشته خواهیم داشت، افزود: اقدامات خوبی در راستای ارائه خدمات به مسافران از جمله آمادگی اصناف برای ارائه کالاهای ضروری، بهداشت، امداد هوایی و زمینی صورت گرفته است.
صفری گفت: امسال در شهرستان دماوند با توجه به استقرار یک فروند بالگرد در منطقه از هفته آینده، از پدهای بالگردی که در شهرهای ما ایجاد شده استفاده می‌شود؛ همه شهرهای ما آماده استقرار نیروی هوایی هستند.
وی تاکید کرد: در حوزه خدمات زیربنایی از قبیل آب، برق، حمل و نقل و ارتباطات بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی آمادگی لازم وجود دارد.
این مقام مسئول با اشاره به فعالیت ناوگان حمل و نقل شهرستان در ایام نوروز خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی، ایستگاه‌های تاکسی درون شهری و برون شهری و مینی‌بوس فعالیت داشته باشند تا به موقع خدمات ارائه شود.
همچنین علی شیوا، معاون فنی و عمرانی فرماندار شهرستان دماوند نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه در هر کمیته ستاد خدمات سفر دستورالعمل های مشخص شده دارد، افزود: گزارش های مربوط به هر کمیته حاکی از اجرای تمامی مصوبات جلسات گذشته است و تا کنون گزارشی مبنی بر ناهماهنگی در اجرای مصوبات گزارش نشده است.
وی افزود: ارائه لیست کشیک ادارات در ایام نوروز، برگزاری منظم جلسات کمیته ها، استقبال از مسافران در مبادی ورودی و خروجی شهرها، معرفی لوگو نوروز 98 از جمله مصوبات جلسات این ستاد است.
این مقام مسئول با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط دستگاه های اجرایی تصریح کرد: تهیه لیست کشیک صنوف خدماتی در ایام نوروز توسط اتاق اصناف، تجهیز کلاس های مدارس برای اسکان مسافران توسط اداره آموزش و پرورش، لکه گیری معابر توسط شهرداری ها، جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و حفاری و نصب بنرهای خوش آمد گویی از اقدامات صورت گرفته توسط نهادهای مختلف بود.
** آمادگی اسکان 1800 مسافر نوروزی در دماوند
شهرام شریفی، دبیر ستاد خدمات سفر شهرستان دماوند در ادامه این جلسه با بیان اینکه تدابیر و برنامه های ویژه ای توسط دستگاه های خدمات رسان در ایام نوروز در نظر گرفته شده بیان کرد: ایجاد نوروزگاه های مختلف، برپایی مراکز اطلاع رسانی در ورودی شهرها، برپایی نمایشگاه صنایع دستی در ورودی 3 شهر که هم به رونق حوزه صنایع دستی کمک میکند و هم اینکه مسافران میتوانند نیاز های خود را برطرف کنند از جمله اقداماتی است که انجام خواهد شد.
وی افزود: شهرداری ها در راستای ایجاد شور و نشاط برنامه هایی همچون اجرای موسیقی و آواز سنتی و برنامه های فرهنگی در سطح پارک ها خواهند داشت.
این مقام مسئول ادامه داد: تهیه بروشور و کتابچه به منظور معرفی شهرستان و برپایی سفره هفت سین در تمام شهرها و روستاها از دیگر اقداماتی است که صورت میگیرد.
شریفی با تاکید بر اینکه با آمادگی دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر هیچ گونه مشکلی در خصوص ارائه خدمات به مسافران وجود دارد، تصریح کرد: برپایی تعمیرگاه اتومبیل به صورت رایگان به همت اتاق اصناف و اتحادیه تعمیر کاران اتومبیل شهرستان از جمله خدمات به مسافران عبوری است.
دبیر ستاد خدمات سفر شهرستان دماوند با اشاره به تجهیز سرویس های بهداشتی بین راهی، گفت: افتتاح و بهره برداری از اقامتگاه های بوم گردی مختلف در سطح شهرستان را مهم ترین موضوع افزایش ظرفیت اسکان مسافران نوروزی است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته یک هزار نفر ظرفیت اسکان شهرستان در سطح مدارس، حسینه ها و اقامتگاه های بوم گردی بود بیان کرد: در ایام نوروز 98 با تجهیز 70 کلاس در سطح مدارس، 8 اقامتگاه بوم گردی، 2 مهمانپذیر و یک هتل آپارتمان در مجموع 1800 نفر را میتوانیم در این مراکز اسکان دهیم.
تهرام/7246//1348
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.