به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محسن هاشمی با حضور در آیین رونمایی از بومی سازی طراحی، تامین و اجرای سامانه های تهویه تونل مترو و سامانه AFC سیستم جمع آوری اتوماتیک کرایه و گیت های تردد از تولیدات شرکت صنام از خط تولید سامانه های تهویه تونل مترو دیدن کرد .
وی تاکید کرد: برخی اقلام مورد نیاز ناوبری و تجهیزات مترو بومی سازی شده است که ممنوعیت واردات کالاهای مشابه و اجرای سیاست های حمایتی باعث تقویت این تولیدات خواهد شد.
هاشمی با اشاره به توان تولید سامانه های تهویه تونل مترو و سامانه AFC در داخل کشور خواستار حمایت همه جانبه از این تولیدات ملی شد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: با حمایت از تولیدات داخلی و ممنوع کردن واردات کالاهای مشابه نه تنها منویات مقام معظم رهبری در حمایت از کالای ایرانی جامعه عمل پوشانده خواهد شد بلکه امکان صادرات آنها نیز فراهم می شود.
وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه ما در زیرساختهای مترو، پیشرفت های قابل تحسینی داشته ایم اما در بخش تامین تجهیزات آن همچنان وابسته به واردات هستیم که با توجه به شرایط اقتصادی کنونی و تحریم ها باید سیاست های حمایتی را به سمت حمایت از تولید کننده های داخلی سوق دهیم.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: مهندسان و تکنسین های ایرانی با اتکا به توان داخلی توانسته اند برخی اقلام مورد نیاز ناوبری و تجهیزات ایستگاهی را بومی سازی کنند و به تولید انبوه برسانند.
وی افزود: امروز شاهد به بهره برداری رسیدن یکی از این تولیدات مورد نیاز مترو و مجتمع های ایستگاهی آن هستیم.
بر اساس این گزارش، فن های محوری با قطر 200 و 2500 میلیمتر مورد مصرف سامانه تهویه خطوط 6 و 7 متروی تهران و نیز درایو کنترل سرعت مورد مصرف در تمامی خطوط مترو و تونل ها و گیت های جدید تردد از جمله تولیداتی بود که در این مراسم از آنها رونمایی شد.
تهرام/7244//1348
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.