علی شیوا روز دوشنبه در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با ساخت و ساز غیر مجاز که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این جلسه در خصوص نقش و وظایف قانونی دستگاه های خدمات رسان و دستگاه های متولی در جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و خلاهای قانونی این موضوع با توجه ابلاغیه های جدید قانونی مورد تاکید قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به اینکه دماوند نقطه قابل توجهی از لحاظ هجوم افراد سودجو در بحث ساخت و ساز است این ضرورت تشخیص داده شد که قبل از صدور مجوز، از ادارات جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، شهرداری و دهیاری ها استعلام صورت گیرد.
این مقام مسئول با بیان اینکه تمام دستگاه ها تلاش خود را برای مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در ایام نوروز بکار گیرند، گفت: ساخت و ساز یک پدیده اقتصادی سودآور است و‌ اصلی ترین راه جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، غیر اقتصادی کردن آن است و باید روش های جایگزین از جمله سود آور کردن کشاورزی و حمایت از باغداران و کشاورزان مد نظر قرار گیرد.
معاون فنی و عمرانی فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: تا زمانی ساخت و ساز غیر اقتصادی نشود، با توجه به بضاعت دستگاه ها، این امر طبیعی است و تنها معطوف به دماوند نمی باشد.
تهرام/7246//1348
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.