اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، شکرالله حسن‌بیگی روز یکشنبه در نشست منطقه‌ای معاونان و مدیران کل حوزه سیاسی و امنیتی استانداری تهران در شرق استان تهران که به میزبانی شهرستان دماوند در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه مشکلات و مطالبات همکاران و مدیران شهرستان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: از موضوعات مورد تاکید در این نشست، رصد بازار در ایام پایانی سال و جلوگیری از تخلفات، آمادگی دستگاه ها جهت برگزاری انتخابات سال 98 بود.
همچنین معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران در این نشست بیان داشت: اگر ذره‌ای از اعتقادات مسئولان نسبت به مبانی دینی و مذهبی و اصول اسلامی کم شود در انجام وظایف خود دچار مشکل می‌شوند.
وی با بیان اینکه در امور شهرستانی از ظرفیت احزاب استفاده و تعادل و میانه روی را رعایت کنید گفت: جهت حفظ جایگاه فرماندار به عنوان نماینده عالی دولت، باید همه امور شهرستانی با هماهنگی فرماندار انجام شود و ناهماهنگی های موجود در صدور مجوزها با پیگیری های استانداری در حال رفع شدن است.
حسن بیگی همچنین با تاکید براینکه در ایام عید با رصد بازار، معیشت مردم را مدنظر داشته باشید، افزود: مشکلاتی که در سطح شهرستان هست با مدیریت قابل حل شدن است.
وی ادامه داد: فرمانداران و بخشداران در خط مقدم مقابله با مشکلات و مسایل هستند و فرمانداران علاوه بر کارهای روزمره در هر شهرستان به فراخور ظرفیت ها؛ کار نو و شاخصی را انجام دهید.
حسن بیگی عنوان کرد: بر اساس هماهنگی وزارت کشور و براساس تایید شورای نگهبان، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در تاریخ 2 اسفند سال آینده برگزار خواهد شد.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران ادامه داد: رصد فضای انتخاباتی و فعالیت های انتخاباتی از ماه های گذشته در شهرستان ها آغاز شده و فرمانداران ضمن در نظر داشتن این امر، این موارد را به ما گزارش کنند.
به گفته حسن بیگی؛ با توجه به تأکیدات وزیر کشور و جلوگیری از تخلفات، فرماندارانی که قصد ورود به انتخابات را دارند، بایستی قبل از مدت اعلامی وزارت کشور استعفا بدهند.
مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند در حاشیه این نشست به خبرنگار ایرنا گفت: طبق روال در هر دوره ایی جلسه سیاسی و امنیتی به صورت منطقه ایی با حضور مدیران و معاونان کل استان برگزار می شود که امروز منطقه شرق استان تهران به میزبانی شهرستان دماوند برگزار شد.
وی ادامه داد: در این نشست به موضوعات امنیتی و انتظامی و همچنین موضوعات سیاسی همچون انتخابات سال آینده، ساماندهی اتباع بیگانه غیرمجاز، موضوعات ترافیکی، مبارزه با قاچاق کالا، سرقت و آسیب های اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.
فرماندار دماوند افزود: با توجه به اینکه شهرستان دماوند و دیگر شهرستان های شرق استان تهران در بین دو محور مواصلاتی هراز و فیروزکوه قرار دارد، توجه به موضوعات امنیتی و مبارزه با قاچاق باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
صفری همچنین در خصوص آمادگی شهرستان جهت برگزاری انتخابات در سال آینده نیز تصریح کرد: با توجه به اعلام زمان اخذ رای، باید تلاش خود را برای برگزاری یک انتخابات سالم و قانونمند و فراهم سازی فضای امن انتخاباتی برای مردم فراهم کنیم.
تهرام/7246//1348
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.