به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی روز شنبه در دیدار با اعضای هیات امنای دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: شهرستان های استان تهران به لحاظ فضاهای آموزشی و آموزگار بسیار محروم هستند.
وی یادآورشد: باید پذیرفت که هنوز فاقد نقشه راه در نظام آموزش و پرورش و آموزش و عالی هستیم و بیش از آنکه به جنبه انسانی تعلیم و تربیت به دانش آموزان توجه کنیم بیشتر آموزش های کمی را مدنظر قرار داده ایم.
محسنی بندپی با بیان اینکه در حوزه رشد همه جانبه دانش آموزان به لحاظ کمی و کیفی مشکل داریم، اظهار داشت: البته وزیر آموزش و پرورش به دلیل اینکه از بدنه وزارتخانه متبوع محسوب می شود تحولات خوبی انجام داده است.
استاندار تهران با بیان اینکه آموزش بخصوص در مقطع تحصیلی ابتدایی در تربیت نسل آینده بسیار اثربخش است گفت: با در بخش های آموزش، امنیت و سلامت بخصوص در بخش پیشگیری که وظایف حاکمیتی است به شکل جدی ورود پیدا کنیم.
وی خاطرنشان کرد: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان باید برای اجرای ماموریت اجتماع پذیری و آموزش نسل آینده تربیت شوند.
محسنی بندپی افزود: یکی از رسالت های مهم نظام آموزشی کشور بر دوش دانشگاه فرهنگیان است.
استاندار تهران تاکید کرد: سهم استان تهران از پذیرش 55 هزار دانشجوی دانشگاه فرهنگیان فقط پنج هزار نفر به شمار می آید و این در حالی است که نیاز این استان تهران به آموزگار بیش از این میزان محسوب می شود.
تهرام/3001//1348
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.