به گزارش ایرنا، حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند که با حضور نمازگزاران در مسجد جامع برگزار شد، با اشاره به انتصاب حجت الاسلام رئیسی به ریاست قوه قضائیه ادامه داد: کارآمدتر کردن دستگاه های قضایی و تلاش برای تحقق عدالت و کوشش برای کم کردن فاصله طبقاتی و جلوگیری از تبعیض در توزیع منابع عمومی، میدان ندادن به رانت خوارها در دستگاه های حکومتی، تربیت و بکارگیری نیروهای مومن و متخصص، حفظ و حراست از بیت المال و استمداد و یاری گرفتن از خداوند برای مقابله با وسوسه های شیطانی توقع امروز مردم از این دستگاه است.
این مقام مسئول با اشاه به سفارشات رهبر معظم انقلاب در این خصوص، تصریح کرد: ایشان فرمودند اجرای سند تحول قضائی طبق زمانبندی، مردمی، انقلابی و ضدفساد بودن، گسترش عدل و احیای حقوق عامه، ملاحظه نکردن این و آن، استفاده از جوانان فاضل و صالح در مسئولیت ها، عزتمند نگاه داشتن دستگاه قضا، همکاری با قوه مجریه و مقننه از اولویت ها است.
خطیب جمعه دماوند در ادامه ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی و تاکید بر حفظ و توسعه این مهم در سطح شهرستان، افزود: بهره برداری های بی رویه و نامناسب از منابع آب و خاک و پوشش گیاهی به سادگی قابل جبران نیست.
حجت الاسلام فتاح دماوندی با اشاره به اینکه در مسئله منابع طبیعی و حل مشکلات مربوط به آن باید از روش های علمی و تخصصی استفاده کرد، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند مسئله منابع طبیعی، مسئله تجملاتی و درجه دو نیست بلکه مسئله حیاتی است و برای سرسبز نگه داشتن کشور باید نهضتی فراگیر برپا شود.
وی منابع طبیعی را امانت نسل های آینده دانست و ادامه داد: دولت و ملت باید برای اقدامات چند منظوره آبخیزداری به مرتعداری، جنگلداری و جنگل کاری به هم کمک کنند.
این مقام مسئول افزود: جلوگیری از فرسایش خاک و رسوب، برنامه ریزی برای مهار سیلابهای ویرانگر، جلوگیری از هدررفت آبهای سطحی، داشتن برنامه برای تغذیه سفره های آب زیرزمینی چشمه ها و قنوات، استفاده از روش های علمی برای افزایش رطوبت خاک و تقویت پوشش گیاهی از موضوعات مهم است.
امام جمعه دماوند همچنین با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی در 22 اسفند ماه، تصریح کرد: تا ابد مدیون شهدا و خانواده شهدا هستیم و هر چه عزت و پیشرفت بدست بیاوریم مرهون خون آنان است.
تهرام/7246//6139
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.