اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام با اشاره به تلاش های شرکت مترو تهران برای اتمام این فاز با تامین اعتبارات مالی از سوی دولت و شرکت عمران شهرهای جدید، بیان کرد: در روزهای آتی دوباره تجهیز ایستگاه متروی پرند آغاز خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه این خط 57 درصد در بخش ساختمانی (ایستگاه پرند و مسیر مترو) پیشرفت داشته است، گفت: بخشی از عملیات اجرایی این خط در گذشته انجام شده اما در بخش تامین و نصب تجهیزات به دلیل مشکلات مالی پیشرفت خاصی صورت نگرفته است.
امام ادامه داد: در حال حاضر با مساعدت و حمایت سازمان برنامه و بودجه (گروه راه و ترابری)، شرکت عمران شهرهای جدید، استانداری تهران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، امام جمعه پرند و سایر نهادهای مسئول و همچنین پیگیری شهرداری تهران و شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) گام جدیدی در تکمیل و بهره برداری این خط برداشته می شود به طوری که به موازات تخصیص بودجه دولتی به صورت نقد، اسناد و اوراق، شرکت عمران پرند متعهد شده که 176 میلیارد تومان از محل درآمدهای داخلی و تهاتر زمین را در اختیار این پروژه قرار دهد.
به گفته مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)، گام های اولیه برای تحقق این موضوع برداشته شده و طی روزهای آتی عملیات اجرایی در این خط سرعت خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه بودجه لازم برای تکمیل عملیات ساختمانی ایستگاه، مسیر و ابنیه 92 میلیارد تومان و برای تامین و نصب تجهیزات ویژه 472 میلیارد تومان است، گفت: با توجه به آنکه پایانه و پارکینگ قطارها نیز در مجاورت ایستگاه پرند جانمایی شده، لازم است در کنار ناوگان اختصاصی خط، تامین بودجه مربوط نیز مدنظر قرار گیرد.
خط مترو تهران- پرند حدفاصل فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تا شهر پرند بدلیل مشکلات مالی حدود 3 ماه تعطیل بود که عملیات اجرایی این پروژه دوباره از سرگرفته شد.
تهرام/7243//1348
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.