اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا وی شامگاه یکشنبه در آیین اختتامیه سومین جشنواره رسانه های شهری با بیان اینکه تولید، مدیریت و توزیع محتوا یکی از چالش های امروز است که باید بیش از پیش به آن پرداخت اظهارداشت: در گذشته مطبوعات اثرگذاری محدودی داشتند اما امروز دهها میلیون شهروند از طریق شبکه های اجتماعی هم مخاطب و هم صاحب رسانه هستند.
وی خاطرنشان کرد: معنای واقعی هر شهروند-رسانه امروز بخوبی حس می شود و این امر در حال تحقق است.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز مشاهده می شود چگونه یک خبر، مقاله و صدا که توسط شهروندی تولید و به اشتراک گذاشته می شود در چند ساعت مورد بازدید دهها میلیون بیننده قرار می گیرد.
وی ادامه داد: از وضعیت فعلی مشخص است که هنوز همه دست اندرکاران حرفه ای مطبوعات نتوانسته اند وارد فضای مجازی و حرفه ای شوند و آن را به طور حرفه ای کنترل کنند.
علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران نیز در این مراسم با بیان اینکه رسانه ها گفت وگو درباره شهر را ترویج می کنند،
گفت: شهر از دو دهه قبل به موضوع و سوژه برای شناخت، بررسی و کشف تبدیل شده است.
عباس عبدی رئیس هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران نیز در این مراسم گفت: چشم انداز امیدبخشی برای مطبوعات در سال آینده نمی توان دید.
وی افزود: روزنامه نگاران به لحاظ مالی و امکانات جزو اقشاری هستند که به نسبت در شرایط بد و تحت فشار قراردارند.
عبدی گفت: سال ۷۷ فضای رسانه ای به نسبت خوبی داشتیم اما از سال ۷۹ این فضا با سیر نزولی مواجه شد؛ امروز هم فضای پرنشاطی داریم اما رسانه‌های مسئول دیگر مانند سابق مرجعیت ندارند.
وی افزود: آنان که زمانی با روزنامه ها برخورد می کردند، شرایط امروز را نمی توانستند پیش بینی کنند در حالی که معتقدم اگر یک رسانه مطلبی را منتشر می کند مسئولیت آن مطلب را برعهده دارد و باید مسئولیت صحت محتوا را قبول کند.

*تقدیر از 55 برگزیده از 25 رسانه سراسر کشور
پوریا سوری رئیس سومین دوره جشنواره رسانه های شهری و سرپرست مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز در این آیین گفت: یکهزار و 343 اثر از 835 مولف در سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
وی افزود: هیأت داوران 55 نفر از 25 رسانه معتبر را به عنوان نفرات برگزیده انتخاب کردند.

تهرام/9353/ 1008
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.