اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان تهران، این طرح صبح امروز با حضور غلامرضا صالحی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران، حمیدرضا سهرابی مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن استان تهران، فرمانداران ورامین، قرچک و پیشوا در روستای ولی آباد قرچک و رستم آباد شهرستان ورامین آغاز شد.
این طرح با مساعدت های فنی و اعطای کمک های بلاعوض و همچنین اعطای تسهیلات بانکی قرص الحسنه طرح ویژه ی بهسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن استان تهران بصورت پایلوت در روستاهای این استان آغاز شد و پیش بینی می شود با تدابیر اتخاذ شده این امر در سال آینده سرعت بیشتری بگیرد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران در ابتدای این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تلاش فرمانداران بخشدار و دهیاران گفت: باید پذیرفت که تهران و روستاهای آن بطور بالقوه مورد تهدید زلزله قرار دارد.
غلامرضا صالحی افزود:بنیاد مسکن استان تهران برای بازسازی و بهسازی مسکن روستایی یک فقره تسهیلات 250 میلیون ریالی با 5 درصد کارمزد و یک فقره تسهیلات قرض الحسنه 100 میلیون ریالی با کارمزد 5 درصد در اختیار متقاضیان قرار می دهد و برای بخشی از اقشار هدف با تشخیص بنیاد مسکن بین 40 تا 80 میلیون ریال کمک بلاعوض اعطا می نماید.
وی اظهارداشت:با مساعدت فرمانداری و بخشداری و دهیاری هزینه عوارض نوسازی دریافت نمی شود و پروانه ی احداث این گونه واحدها بصورت رایگان صادر میگردد.
بهمن خطیبی فرماندار شهرستان قرچک نیز دراین مراسم گفت: بهسازی واحدهای روستایی و بافت فرسوده از اهم اهداف دولت جمهوری اسلامی بوده و امیدواریم با تدابیر اتخاد شده و نیز مساعدت های بنیاد مسکن تهران شاهد احداث واحدهای مقاوم در مقابل تکانه های طبیعی در بافت فرسوده شهرستان باشیم.
تهرام/ 9206 / 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.