به گزارش ایرنا اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز سه شنبه در جریان یکصد و بیست و ششمین جلسه شورا لایحه پیشنهادی جایگزین برج باغ ها را بررسی و بر این اساس به ساخت سه طبقه در باغ های بین سه تا پنج هزار متر رای دادند.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: رویکرد شورا در تدوین لایحه جدید جایگزین برج باغ بارگذاری حداقلی و کاهش طبقات در باغات است.
زهرا صدراعظم نوری گفت: پیشنهاد می‌شود در باغات سه تا پنج هزارمتری سقف تراکم مجاز حداکثر با ارتفاع 13 متر باشد.
عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران هم اظهارداشت: پیشنهاد اولیه شهرداری هم ارتفاع 15 متر بود.
آرش حسینی میلانی با بیان اینکه کارشناسان کمیسیون ها ارتفاع طبقات را محاسبه کردند، گفت: بر این اساس اگر سقف هر طبقه را از کف، سه متر در نظر بگیریم و همچنین اضافه کردن فضای جان پناه، عدد ارتفاع‌ ساختمان کمتر از 15 متر می‌شود.
عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: در گذشته ساختمان‌هایی که در باغات ساخته می‌شد ارتفاعی بیش از 35 متر داشت اما سقف ارتفاع در لایحه 15 متر است.
علی‌ اعطا گفت: این متراژ به این دلیل است که در کاربری‌ های مجاز باغات، ممکن است مالک باغ را به تالار یا گالری تبدیل کنند.
وی تأکید کرد: کاربری گالری و تالار نیازمند ارتفاع بیشتر طبقات است.
اعطا اظهار داشت: باید سقف ارتفاع مجاز با لیست فعالیت‌ های مجاز در باغات مناسب باشد.
بر اساس این گزارش، اعضای شورای اسلامی شهر تهران با رای اکثریت، ساخت تا ارتفاع 15 متر در باغات سه تا پنج هزار متری که سه طبقه می شود را تصویب کردند.

*شورای شهر تهران ساخت 30 درصد عرصه باغات را تصویب کرد
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ساخت 30 درصد از عرصه باغات بالای سه تا پنج هزار متری شهر تهران موافقت کردند.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران روز سه شنبه در یکصد و بیست و ششمین جلسه شورا در بررسی لایحه ایجاد باغات گفت: تمام تلاش این است که عرصه بیشتری از باغات به عنوان فضای سبز حفظ شود.
زهرا صدراعظم نوری افزود:ساخت و ساز باغ به فضای سبز آن آسیب می رساند پیشنهاد کمیسیون این است که تا جای ممکن عرصه کمتری برای ساخت و ساز آزاد شود.
وی پیشنهاد کرد که 20 درصد از مساحت عرصه باغ ساخته شود و 80 درصد آن باغ بماند.
عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: مردم از ابتدا یاد گرفته‌اند در باغ‌های بالای پنج هزار متری 30 درصد ساخت و ساز کنند .
شهربانو امانی گفت: اگر این روال تغییر کند، مصوبات شورا موجب فساد و دور زدن می شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: پیشنهاد کمیسیون سلامت مبنی بر نسبت 80 درصدی باغات به 20 درصد ساخت و ساز برای باغات بالای پنج هزار متر است.
محسن هاشمی افزود: کمیسیون سلامت برای باغات سه تا پنج هزار متری، نسبت 30 به 70 را پذیرفته است.
محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با بیان مخالفت در ساخت 20 درصد باغات گفت: برای اینکه بتوانیم باغات بیشتری را به فضای عمومی تبدیل کنیم و در اختیار مردم قرار دهیم باید نسبت فضای سبز آنها به ساخت و ساز، 70 به 30 باشد.
در نهایت اعضای شورای شهر تهران به ساخت 30 درصد باغات بین سه تا پنج هزار متری رأی دادند.
تهرام/7244/ 7245/ 1539
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.