اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، 2 هزار تن از مادران، همسران و فرزندان شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم به همراه معاونان و روسای بنیاد شهید و امور ایثارگران نواحی مختلف تهران بزرگ با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره) با آرمان های والای ایشان، رهبری و شهدا تجدید میثاق کردند.
شرکت کنندگان در این مراسم، با نثار تاج گل و قرائت فاتحه و ادای احترام به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی با آرمان های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید میثاق کردند.
مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران در این آئین معنوی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) جایگاه زنان را با قرآن مقایسه کرده است، گفت: زنان جامعه اسلامی ایران باید با حضور و دخالت در امور کشور به بازوان پرتوان نظام اسلامی تبدیل شوند.
فاطمه راکعی یادآور شد: مسئولان با الگو برداری از سیره و اخلاق امام خمینی(ره) که ریشه در اسلام ناب محمدی دارد، زمینه حضور زنان را در مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور بیش از گذشته محیا کنند.
وی یکی از اهداف بزرگ بنیانگذار کبیر انقلاب را گسترش و تعمیق اخلاق بر پایه اسلام و سیره پیامبر اکرم(ص) در جامعه عنوان کرد و یادآور شد: جامعه ای مبتنی بر احترام متقابل، مشورت، تعامل و مشارکت همگانی از آرمان های انقلاب بود.
راکعی با اشاره به اینکه دین بدون اخلاق نمی تواند در جامعه جاری و ساری باشد، اظهار داشت: امروز به دلیل برخی نوسانات سیاسی شاهد بی اخلاقی در جامعه هستیم که باید با استفاده از فقه پویا و اجتهاد نوین، این مسائل در جامعه حل شود.
وی تاکید کرد: علمای اسلامی با استفاده از فقه پویا و اجتهاد نوین که از سیره پیامبر(ص) توسط امام راحل استخراج شده است، بسیار از مشکلات روز جامعه را حل کنند.
راکعی با تاکید بر اینکه اصلاحات در جامعه ریشه در اسلام و سیره پیامبر(ص) دارد، ابراز کرد: امروز مسئولان کشور بدون هیچگونه اغماضی باید تمامی تحولات جامعه را رصد کنند و هرجا نیاز به اصلاح باشد وارد عمل شوند.
وی در پایان به جایگاه والای احزاب در نظام اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: احزاب به دلیل اینکه پل ارتباطی میان دولتمردان، مسئولان و مردم هستند باید با حفظ جایگاه و نقش اساسی خود کشور را به سمت توسعه پایدار سوق دهند.
روز تولد حضرت فاطمه (س) مصادف با بیستم جمادی الثانی سال دوم بعثت می باشد. روز تولد حضرت فاطمه را روز بزگداشت مقام مادر و روز زن می نامند.
3218/6003
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.