اخبار مرتبط

با انصراف کشت پور و ارائه برنامه های چهار کاندیدا:

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران ناهید خداکرمی افزود: کمیته ای برای اجرایی شدن نظام ارجاع و پزشک خانواده در شرکت شهر سالم تشکیل خواهد شد.
وی اظهار داشت: اگر این نظام اجرایی شود هم هزینه های حوزه سلامت کاهش می یابد و هم همه کارمندان دارای پرونده الکترونیکی می شوند تا بتوانند خدمات سلامتی و درمانی را به موقع و درست دریافت کنند.
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران اعلام کرد: به منظور اجرایی شدن این نظام، کمیته ای در شرکت شهر سالم تشکیل شده است و من به عنوان رئیس کمیته سلامت نیز عملکرد این کمیته را به دقت رصد می کنم تا حداقل بتوانیم نظام ارجاع و پزشک خانواده را در شهرداری نهادینه کنیم.
خداکرمی گفت: موضوعی که تمام شرکت های بیمه ای را به صورت آزار دهنده تحت تاثیر قرار می دهد موضوع تقاضاهای القایی است.
وی بیان کرد: اگر شرکت های بیمه ای از جمله شرکت شهر سالم بخواهد بدون در نظر گرفتن نظام ارجاع، خدمات تحت پوشش خود را گسترش دهد، هزینه ها چندین برابر می شود.
عضو شورای اسلامی شهر تهران توضیح داد: به عنوان نمونه اگر بیمه شده ای که نیازی به MRI (ام.آر .آی) ندارد به دلیل آزاد بودن خدمات چندین بار این نوع از اسکن را انجام دهد، شرکت بیمه ای مکلف به پرداخت هزینه ای می شود که اصلا بیمه شده به آن نیازی نداشته است.
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران اظهار داشت: وضعیت شرکت شهر سالم نشان می دهد که نوعی بی انضباطی خدماتی و مالی در این شرکت وجود داشته است که در دوره جدید شورا از این شرکت خواسته شد تا این انضباط را در شرکت ایجاد کنند ضمن اینکه بیمه شدگان شهرداری بتوانند بهترین خدمات را از این شرکت دریافت کنند.
وی تاکید کرد: این رویکرد خوبی نیست که ما تعداد خدمات درمانی یا مراکز طرف قرارداد را گسترش دهیم اما عملا بیمه شده خدمات درستی را از این بابت دریافت نکند.
خداکرمی گفت: تمام تلاش شرکت شهر سالم باید این باشد که حتی الامکان خدمات سرپائی درمان را خودش ارائه دهد و نیازی به خدمات بیرون از شهرداری نباشد و در مواردی که خدمات بستری و یا تخصصی که شهرداری امکان ارائه آن را ندارد موضوع خرید خدمت صورت گیرد.
عضو شورای شهر تهران، با تاکید بر اینکه خرید خدمت در این حوزه باید راهبردی باشد گفت: وضعیت کنونی ممکن است که این سوال را در ذهن بیمه شدگان شهرسالم متبادر کند که تعداد خدمات شرکت شهر سالم کم شده است اما باید تاکید شود که تعداد خدمات کم نشده است ولی این خدمات باید به صورت هدفمند و مدیریت شده ارائه شود.
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران عنوان کرد: اشکالی ندارد که آزمایشگاه و یا بیمارستانی از طرف قراردادی شرکت شهر سالم بیرون باشد چزاکه بیمه شدگان می توانند بعدا با ارائه اسناد درمانی هزینه های درمان را دریافت کنند.
وی اظهار داشت: اصل بر این است که بیمه شده شهرداری باید بتواند خدمات درمانی مورد نیازش را دریافت کند و شرکت شهر سالم این خدمات را پوشش می دهد و ما امیدواریم که این انضباط مالی و خدماتی تا انتهای سال 97 ایجاد شود.
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در خصوص اصلاح نرخ تعرفه های پزشکی شرکت شهر سالم اظهار داشت: تعرفه های پزشکی همه ساله اصلاح شده و به آن مقداری افزوده می شود و شهر سالم نیز نمی تواند جدای از این موضوع عمل کند بنابراین ضرورت دارد تا تعرفه های درمان بر اساس این تغییرات اصلاح شده و به روز شود.
تهرام/7244//6139
انتهای پیام

اخبار مرتبط

با انصراف کشت پور و ارائه برنامه های چهار کاندیدا:

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.