اخبار مرتبط

پیروزی حقوقی دیگر ایران در برابر آمریکا؛

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، محمدرضا مودودی در آیین افتتاح یو. پی. اس‌های برگشت پذیر از شرکت فطروسی در پارک فناوری پردیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این پارک فناوری یکی از ظرفیت‌های خیلی خوب را که برای اولین بار توسط دانشمندان ایرانی طراحی شده بود افتتاح کردیم.
وی در ادامه افزود: ساخت این محصولات به ارز آوری کمک می کند و با توجه به این که تحریم ها بیشتر حوزه کالاهای سنتی و صنعتی و تجاری ما را هدف قرار دادند از ظرفیت محصولات دانش بنیان بهتر استفاده کنیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شکل گیری این ظرفیت علمی در داخل کشور شکل نقش بسزایی در افزایش سهمیه صادراتی ما دارد تا سهم خود را در بخش‌های مختلف صادارت غیر نفتی نظیر تولید محصولات دانش بنیان افزایش بدهیم.
مودودی با اشاره به رتبه چهارم ایران در دانش نانو اظهار داشت: محصولات تولید شده توسط دانشمندان ایرانی در حوزه نانو در دنیا بی نظیر هستند.
*کانال مالی اینستکس بین ایران و اروپا ایجاد می‌شود
رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به بد عهدی آمریکا در برجام و قطع مبادلات ایران با اروپا عنوان کرد: کشورهای آلمان، انگلیس و فرانسه در حال طراحی و ایجاد کانال مالی' اینستکس' هستند تا امکان تبادلاتی در حوزه اقلام قابل مبادله بین ایران و کشورهای اروپایی ایجاد کنند.
مودودی با اشاره به باز شدن کانال مالی اینستکس خاطر نشان کرد: خط سبز ایجاد شده برای تبادلات مالی و تجاری اقدام مثبتی از سوی اروپائیان است که جایگاه ایران را به لحاظ رعایت ضوابط و تعهدات خود بهتر به دنیا نشان بدهد.
وی افزود: طی برگزاری جلسات و مذاکرات انجام شده، این اقدام با اقلام اساسی و دارویی که مورد نظر کشور ما است شروع خواهد شد و اقلام غیر تحریمی نیز در دستور کار دارند و انتظار ما این است علاوه بر اقلام غیر تحریمی، اقلامی هم که آمریکا ناجوانمردانه تحریم کرده در این تفاهم نامه قرار بدهیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کشور ما در بحث برجام تخلفی ندارد و اگر اروپا اگر ما را محدود به مبادله اقلام غیر تحریمی کند به این معناست که حقانیت آمریکایی ها را پذیرفتند به اعتقاد ما بزرگترین تخلف در خصوص برجام از سوی آمریکایی ها صورت گرفته است.
**9هزار خودوری وارداتی تعیین تکلیف می شوند
مودودی خاطر نشان کرد: اقلام خودرویی که در بنادر و گمرکات و همچنین مناطق آزاد ویژه دپو شده و به دلیل ممنوعیت ورود هنوز ترخیص نشدند، بر اساس مصوبه هیات وزیران و ابلاغیه اخیر وزیر صنعت معدن تجارت تعیین تکلیف شدند.
وی با اشاره به زمان ثبت سفارش خودروهای وارداتی اظهار داشت: این مصوبه؛ محصولاتی را شامل می‌شوند که قبل از مرداد ماه ثبت سفارش و قبض انبار شدند و پیش بینی می شود که از حدود 13 تا 15 هزار خودرویی که وارد کشور شدند نزدیک به 9 هزار خودرو مجوز ترخیص دریافت کرده و در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.
رئیس سازمان توسعه تجارت تاکید کرد: خودروهایی که بعد از تاریخ 16 مرداد وارد کشور شدند مستلزم صدور مصوبه جدید برای تعیین تکلیف هستند و در حال حاضر ثبث سفارش جدید بر اساس نیاز ارزی برای خودرو نداریم .
شهرستان پردیس در شرق پایتخت قرار دارد.
تهرام/9441//1348
انتهای پیام

اخبار مرتبط

پیروزی حقوقی دیگر ایران در برابر آمریکا؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.