اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، ناهیدخداکرمی روز یکشنبه در یکصد و بیست و یکمین جلسه شورای شهر اظهار داشت: اخیرا مشاهده می‌شود که شهرداری‌های مناطق با هدف بهبود زیست شبانه و استفاده از برخی فضاهای شهری در شب، اقدامات تکراری و بدون نوآوری با راه اندازی ون رستوران ها و فروش غذا متمرکز شده اند.
وی گفت: اغلب غذاهای عرضه شده، فست فود و ساندویچ‌هایی است که از نظر بهداشتی قابل نظارت نیست.
خداکرمی ادامه داد: این رستوران‌های سیار، عامل سد معبر و آلودگی هوا می‌شوند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: مصرف کننده‌ این رستوران ها، اغلب قشر برخوردار جامعه بوده و این مساله با عمومی بودن فضاهای شهری در تضاد است.
وی تاکید کرد: به شهردار محترم تهران تذکر داده می شود تا شهرداران مناطق نسبت به توقف گسترش رستوران ون‌ها اقدام کنند و به جای آن شرایطی را فراهم کنند که در هر منطقه، از پتانسیل‌های مردمی برای احیای زیست شبانه استفاده کنند تا همه مردم بهره‌مند شوند.
این عضو شورای شهر تهران، ارایه نمایش‌های خیابانی، نقالی، شاهنامه خوانی، حافظ خوانی، اجرای موسیقی توسط گروه‌های آماتور، راه اندازی بازارهای شبانه برای دستفروشان را از فعالیت های مناسب برای رونق زیست شبانه عنوان کرد.
وی تأکید کرد: مدیریت شهری باید سراغ مردم بروند و با ذهن شهروندان و خلاقیت و نوآوری آنها فعالیت های عامه پسند را جایگزین رستوران ون‌ ها کند.

* شهردار تهران برای عدم ارایه لایحه افزایش انتصاب جوانان تذکر گرفت
عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران برای ارائه نشدن لایحه افزایش انتصاب جوانان در تصدی پست‌های مدیریتی و ارتقای سهم و نقش آنان در مدیریت شهری، به شهردار تذکر داد.
حجت نظری روز یکشنبه در یکصد و بیست و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران افزود: طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه افزایش انتصاب جوانان در تصدی پست‌های مدیریتی و ارتقا سهم و نقش آنان در مدیریت شهری، بیست و پنجم آذرماه به تصویب رسید و در بیست و نهم همان ماه به شهرداری ابلاغ شد.
وی افزود: بر اساس مصوبه شورا، شهرداری تهران مکلف بود که طی مدت یک ماه لایحه مورد نظر را تدوین و به شورا ارائه کند.
نظری خاطرنشان کرد: متاسفانه به‌رغم پایان یافتن این مدت، هنوز اقدامی از سوی شهرداری تهران انجام نشده است.
وی تأکید کرد: یکی از راه‌های اصلی تبدیل شهرداری به سازمانی پویا، کارآمد و خلاق، کنار رفتن مدیران بی‌انگیزه و جایگزینی آنان با مدیرانی جوان، متخصص و متعهد در فرایندی شفاف و به دور از رابطه‌گرایی است.
نظری ادامه داد: ممکن است تاخیرهای غیرقابل توجیه در اجرایی شدن این طرح، به این شائبه در جامعه دامن زند که مدیریت جدید شهری نیز مانند گذشته در برابر اصلاحات مقاومت می‌کند.
عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ممکن است این شائبه ایجاد شود که مدیریت شهری مانع ایجاد تغییرات مورد نظر مردم می‌شود، گفت: بعید می‌دانم شهردار چنین تفکری داشته باشد.

*فرایند تحقیق و تفحص از شهرداری تهران تسریع شود
عضو شورای اسلامی شهر تهران خواستار تسریع در فرآیند بررسی تحقیق و تفحص از شهرداری تهران شد .
سید محمود میرلوحی روز یکشنبه در جریان یکصد و بیست و یکمین جلسه شورای شهر تهران با ارایه تذکر به هیات رییسه شورای شهر، افزود: هفته گذشته ۳ فقره تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در موضوع واگذاری املاک شهرداری و همچنین هولوگرام و تفاهم نامه بیست هزار میلیارد تومان به هیات رییسه شورای شهر ارائه کرده ام، اما هنوز در اختیار اعضا قرار نگرفته است.
وی ادامه داد :یکی از موضوعاتی که مطرح شده دلایل شکل‌گیری این حجم از بدهی برای شهرداری تهران است .
میرلوحی خواستار تسریع در بررسی این موارد و آن در صحن شورای اسلامی شهر تهران شد.
تهرام/7244/ 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.