اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، نامه محسن هاشمی به حسن روحانی روز یکشنبه در کانال تلگرامی هاشمی منتشر شده است.
در بخش هایی از این نامه آمده است: همانگونه که مستحضرید اهمیت و نقش موثر احداث و توسعه متروی تهران در راستای توسعه پایدار، کاهش مصرف سوخت، رفع مشکلات ترافیکی، کاهش آلاینده های زیست محیطی، صرفه جویی در وقت و عدالت محوری محرز و بر این اساس همواره تسریع در راه اندازی و بهره برداری موثر از این طرح مورد تاکید بوده است.
در ادامه این نامه آمده است: با تکمیل و تجهیز موثر این سامانه بهم پیوسته و با کمک سامانه اتوبوسرانی باتری دار عمود بر آن، امکان انجام حدود 10 میلیون سفر روزانه بدون آلایندگی فراهم است که برای بازه 10 ساله و با احتساب 35 میلیارد سفر، صرفه جویی حدود 10 میلیارد لیتر سوخت و در ضمن کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی به میزان 26 میلیون تن دی‌اکسید‌کربن را در پی خواهد داشت.
هاشمی در ادامه این نامه نوشت: متاسفانه فقط و فقط به دلیل عدم تکمیل و تجهیز مناسب و بهره مندی از ناوگان کافی، امکان ظرفیت گیری تا 7 میلیون نفر در روز محقق نشده و عملا با یک سوم ظرفیت در حال فعالیت می باشد. با ادامه این روند، نه تنها وضعیت ترافیک و آلودگی هوای پایتخت به مراتب بحرانی‌تر خواهد شد بلکه حرکت در سطح مجموعه شهری تهران نیز با پیشروی ترافیک، قفل می‌شود. درحال حاضر شمار واگن‌های مترو تهران کمتر از 1500 دستگاه است و این در حالی است که مترو به بیش از 3هزار واگن برای سرویس‌دهی مناسب نیاز دارد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه نوشت: به علت بدهی انباشته شهرداری به شبکه بانکی، عملا بدون دریافت کمک از دولت و دخالت موثر جنابعالی، ادامه وضعیت کنونی و حل مشکلات ناممکن به نظر می رسد.
هاشمی در ادامه نامه بیان کرده که ظرفیت های متعددی برای حمایت از سامانه های حمل و نقل ریلی وجود دارد که به 10 مورد آن در این نامه اشاره می شود.
وی در ادامه نوشت: با ملاحظه اهمیت موضوع و اوامر مقام معظم رهبری، خواهشمند است با امعان نظر ویژه، در صورت صلاحدید، دستور برگزاری جلسه ویژه با حضور حضرتعالی، معاون اول محترم ریاست جمهوری، رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه، وزیر محترم کشور، رئیس کل محترم بانک مرکزی و شهردار محترم تهران و به مدت حداقل 2 ساعت را صادر فرمایید.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران ابراز امیدواری کرد: موانع و مشکلات سیستم حمل و نقل عمومی شهر تهران هر چه زودتر مرتفع و بالاخص شاهد تکمیل شبکه مترو و افزایش ظرفیت مسافرپذیری سامانه (مترو، ریل حومه ای و اتوبوس) تا روزانه 10 میلیون سفر باشیم. پیشاپیش از حسن نظر و توجهات حضرتعالی کمال تشکر را دارد.
تهرام/7244/ 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.