به گزارش ایرنا ، در مراسم بهره برداری از سیستم هوشمند پخش اذان و ادعیه که روز شنبه با حضور فرماندار ورامین، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران و مسئولان ورامین برگزار شد ، مسئولان با اقامه نماز در محوطه این مسجد تاریخی، از این سیستم رونمایی کردند.
فرماندار شهرستان ورامین در حاشیه این مراسم گفت: شهرستان ورامین از سابقه درخشان تاریخی و فرهنگی برخوردار است که وجود آثار تاریخی متعدد در این منطقه مؤید این سبقه تاریخی درخشان است.
حسین کاغذلو افزود: وجود مسجد جامع 700 ساله ورامین که نه تنها از نظر تاریخی که از نظر فرهنگی نیز یکی از اماکن مقدس، متبرک و معروف استان تهران و کشور است ظرفیت مهمی برای شهرستان ورامین محسوب می شود که باید از این ظرفیت در حوزه جذب گردشگر و ارتقاء سطح فرهنگی دینی شهرستان استفاده کرد.
وی اظهار داشت: هر چند که در سال های گذشته و در چندماهه اول سال، در این مکان نماز جمعه اقامه می شد، ولی باید از این فضای مهم تاریخی استفاده بهینه کرد و آن را به عنوان فضایی پویا و زنده برای حضور مردم معرفی کرد.
فرماندار شهرستان ورامین افزود: به منظور ارتقای کارکردهای مسجد جامع تاریخی ورامین، سیستم هوشمند پخش اذان و ادعیه با در رعایت اصول فنی مورد نظر سازمان میراث فرهنگی خریداری و در این مکان نصب شد و از این پس، در سه نوبت صبح ، ظهر و غروب، اذان و ادعیه از مأذنه های این مسجد تاریخی پخش می شود.
وی تصریح کرد: با همکاری مسئولان شهرستان به ویژه مسئولان فرهنگی و مذهبی تلاش می شود تا در نوبت های عصر و غروب با تأمین زیرساخت های مورد نیاز نماز جماعت برپا می شود تا شاهد پویایی هر چه بیشتر این مکان تاریخی و مذهبی باشیم.
کاغذلو افزود: شهرداری ورامین طرح جامع ساماندهی اطراف مسجد جامع را آغاز کرده که با بهره برداری از این طرح، شاهد رشد و توسعه هر چه بیشتر این منطقه تاریخی و مذهبی خواهیم بود.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
ورامین بیش از 400 محوطه و اثر تاریخی دارد که از این تعداد 78 اثر در فهرست آثار ملی ثبت شده است که مهمترین این آثار مسجد جامع ، برج آرامگاهی علاء الدوله و امامزاده یحیی(ع) است.
تهرام/7254//1348
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.