اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حسین شریعتمداری پنجشنبه شب در مراسم گرامیداشت 40 سالگی انقلاب اسلامی در مسجد جامع دماوند به موضوع بررسی لایحه پیوستن دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) اشاره کرد و گفت: این موضوع به هیچ وجه مورد تأیید نیست و شرط جمهوری اسلامی ایران در این خصوص تعریفی متفاوت است.
وی تاکید کرد: پذیرش (CFT) به معنای مسدود کردن بودجه سپاه پاسداران، نیروی قدس، وزارت اطلاعات و دیگر نهادهای مربوطه و از بین رفتن برنامه کامل موشکی است.
مدیر مسئول روزنامه کیهان ادامه داد: نیروی قدس، سپاه پاسداران، وزارت اطلاعات، وزارت دفاع، حزب الله لبنان و انصار الله یمن همواره از قربانیان تروریسم بوده اند.
وی اضافه کرد: این موضوعات سبب ایجاد مشکلات اقتصادی شده و به هیچ وجه نسخه انقلاب اسلامی نیست و هدف دشمن بازگشت جمهوری اسلامی ایران از مسیر طی شده است.
شریعتمداری در ادامه انقلاب ایران را سرمنشاء خیر و برکت برای مردم دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب، انقلاب ایران را بعثت دوم نامیدند و این بهترین تعبیر و تعریف از این حرکت اسلامی است که توسط معظم له بیان شد.
وی تصریح کرد: انقلاب ایران توانست اسلام ناب را به برتری رساند و غبار کج اندیشی که بر چهره اسلام نشسته بود را زدود و همانند قبل آن را احیا کرد.
شریعتمداری افزود: با وجود اسلام ناب بر کرسی حاکمیت بود که دست دشمنان از ایران کوتاه و اجازه چپاول به آنها داده نشد.
وی با تاکید بر اینکه اسلام ناب ظلم ستیز است، یادآور شد: تفاوت اسلام آمریکایی و اسلام ناب در ظلم ستیز نبودن اسلام آمریکایی است.
مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه 40 هزار مستشار آمریکایی در آن زمان در ایران حضور داشتند، ادامه داد: درگیری ها و توطئه هایی در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شد که کوچکترین آن می توانست، بزرگترین قدرت ها را سرنگون کند.
وی با اشاره به اقدامات مختلف در همان اوایل پیروزی انقلاب اسلامی از سوی دشمن تصریح کرد: کودتاهای مختلف، تحریم، جنگ تحمیلی، بمباران واحدهای مسکونی، پذیرش قطعنامه و تغیر جنگ از عرصه نظامی به عرصه جنگ نرم و هسته ای از جمله اقداماتی بود که توسط دشمن انجام شد.
شریعتمداری اضافه کرد: دشمنی با ایران تنها در موضوع هسته ای نیست و قدرت نظامی در تیر راس مخالفت آنها قرار دارد.
وی عنوان کرد: یکی از تفاوت های بنیادین انقلاب اسلامی با انقلاب های دیگر در آن است که مکتب انقلاب ایران با مردم درست شده، در حالیکه انقلاب های دیگر نسخه دست مردم نبود و توسط حاکمان شکل گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه یکی از نتایج مهم در 40 سال گذشته طرد شدن فرزندان ناخلف توسط انقلاب اسلامی بود، بیان کرد: طی چهل سال گذشته، گام های بلندی برداشته شده، اما با نقطه مطلوب فاصله داشتیم.
شریعتمداری در ادامه با اشاره به اینکه آمریکا در منطقه ویترینی از شکست ها را متحمل شد، تصریح کرد: هزاران نشست برگزار کردند و سایه جنگ را مطرح کردند، زیرا توان مبارزه با جمهوری اسلامی ایران را ندارند و با اساس این نظام در تقابل هستند.
وی شهید دادن جمهوری اسلامی ایران در سوریه را هزینه امنیت کشور بیان کرد و گفت: مشکلات اقتصادی که در حال حاضر وجود دارد، هیچ ربطی به انقلاب اسلامی ندارد و طبق بیانات امام راحل تنها کسانی با ما می مانند که طعم فقر را چشیده باشند.
6003/7246/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.