اخبار مرتبط

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت سردار مهماندار افزود: در این شرایط اگر نخواهیم به مردم فشار اقتصادی بیاوریم و طرح های غیر عوارضی و غیر پولی ورود به این محدوده را دنبال کنیم، تقسیم بندی پلاک‌های خودروها به سه دسته به نحوی که از 6 روز هفته هرکدام از این دسته‌ها قادر به استفاده و تردد در دو روز هفته باشند راهکار مناسب تری برای کاهش ترافیک و آلودگی هوا می باشد.
وی اظهارداشت: به طور طبیعی طرح زوج و فرد نسبت به ابتدای شروع آن که به سال 84 باز می‌گردد، اثربخشی آن کاهش یافته است.
مهماندار اضافه کرد: سال 84 تعداد 2 میلیون خودرو در سطح شهر تهران در حال تردد بود و همه روزه یک میلیون «معادل 50 درصد» آن اجازه ورود به محدوده را داشتند.
وی ادامه داد: در حال حاضر اگر صرفا پلاک خودروهای پایتخت را در نظر بگیریم حدود چهار میلیون پلاک تهران در سامانه شماره گذاری ثبت شده افزایش نسبی حجم ترافیک و آلودگی ناشی از آن هستیم.
مهماندار در پایان افزود: طرح پیشنهادی در مقایسه با طرح موجود علی رغم اینکه حجم ورودی را از50 درصد به 33 درصد کاهش می دهد در تعداد روزهای مجاز برای تردد تفاوت چندانی ندارد چرا که عملاً در حال حاضر با توجه به اینکه در روز پنج شنبه طرح اعمال نمی‌شود دارندگان پلاک های فرد، 2 روز در هفته مجاز به تردد در محدوده هستند.
تهرام/3225 / 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.