اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محسن هاشمی روز یکشنبه در یکصد و هجدهمین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران بعد استثنایی شخصیت صدیقه طاهره علیها السلام را سیره بی نظیر ایشان برشمرد که مکررا در قرآن کریم و احادیث نبوی مورد اشاره قرار گرفته است.
وی ادامه داد: ایشان نخستین و مهمترین زن در تاریخ اسلام هستند که نقشی تاثیر گذار و روشنگرانه را برعهده گرفتند و با ایراد خطبه ای ماندگار در مسجدالنبی که به خطبه فدکیه مشهور است، گنجینه ای بزرگ از معارف و حکمت را به یادگار گذاشتند.
هاشمی تاکید کرد که یکی از ابعاد شخصیتی این شخصیت بزرگوار مظلومیت بی مانند ایشان در سراسر زندگی است.
وی افزود: تاب آوردن مجموعه مصائب سنگینی که حضرت زهرای مرضیه تنها در 18 سال زندگانی کوتاه خود تحمل کردند، برای زنی عادی در دهها سال عمر نیز ممکن نیست.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: حضور افتخار آفرین و موثر بانوان و دختران در دوران مبارزات، پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تنها یکی از دستاوردهای مجاهدتهای فاطمی است که الگویی جدید را از نقش آفرینی زن مسلمان در جامعه در برابر دو تفکر متحجران که برخانه نشینی وحذف زن و دیگری که بر عفت زدایی از زنان استوار است، ارائه می دهد.
وی اظهار امیدواری کرد: بانوان فرهیخته جامعه ما بتوانند تاثیرگذاری خود را در حوزه های مهم اجتماعی، بیش از پیش افزایش دهند.
تهرام/9343 / 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.