اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمد صیدلو روز پنجشنبه در همایش گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران اظهار داشت: همچنین در کشور به ازای هر 14 دانش آموز یک همکار فرهنگی وجود دارد این در حالی است که در تهران به ازای هر 19دانش آموز یک معلم است که نشانگر کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ادامه داد: شاهد افزایش جمعیت در کشور و به تبع آن در استان تهران هستیم که در همین راستا سالیانه 30 هزار دانش آموز به بدنه تعلیم و تربیت استان اضافه می شود که نیازمند احداث 12 هزار کلاس درس هستیم.
به گفته وی، تراکم دانش آموزی در کشور 24 و در شهرستان های استان تهران 32 است.
صیدلو با اشاره به اینکه شورای آموزش و پرورش استان تهران یکی از برترین شوراهای کشور انتخاب شده است گفت: این رتبه برتر به علت تصویب مصوبه های کارآمد بوده است که تقویت نظام آموزشی استان را به همراه داشته است.
وی ابراز امیدواری کرد: با استفاده از نگاه علمی استاندار تهران و همکاری دستگاه های مربوطه شاهد حل مشکلات اداره کل آموزش و پرورش استان باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید بر این که مشکلات آموزش و پرورش باید دغدغه همه مسئولان استان باشد گفت: اداره کل آموزش و پرورش به تنهایی توان حل مشکلات را ندارد که باید با نگاه ویژه مسئولان بتوانیم موانع را مرتفع ساخته و گامی به سمت جلو برداریم.
وی خاطر نشان کرد: افزایش تراکم دانش آموزان، مدارس فرسوده و هزینه های آب ،برق و گاز از جمله مشکلات اداره کل آموزش و پرورش است که نیازمند حل این مسائل و محرومیت زدایی از بدنه آموزش و پرورش شهرستان های تهران هستیم.
صیدلو بیان داشت: در حال حاضر یک میلیون دانش آموز در استان تهران مشغول به تحصیل هستند که 50 هزار همکار فرهنگی خدمات آموزشی را به آنان ارائه می کنند.
هفته شوراهای آموزش و پرورش از 24 تا 30 دی ماه نامگذاری شده است.
تهرام/8138/ 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.