اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی و بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، تست سرد قطعه جنوبی خط 6 متروی تهران با حضور مجری، مدیران خط 6 متروی تهران به همراه پیمانکار ساختمانی پروژه، شرکت آهاب، پیمانکار تجهیزات پروژه، کنسرسیوم مپنا - سابیر بین‌الملل و برخی از مسئولان شرکت بهره‌برداری متروی تهران با موفقیت انجام شد.
این قطعه از خط 6 متروی تهران به‌طول 10 کیلومتر از ایستگاه دولت‌آباد تا ایستگاه میدان امام‌حسین(ع) امتداد یافته است.
این تست به‌وسیله یک دستگاه واگن از قطارهایی که در آینده در این خط مورد استفاده قرار می‌گیرند همراه با یک دستگاه لوکوموتیو جهت بررسی فاصله لبه سکوهای ایستگاه با بدنه قطار و واگن‌ها، کنترل گاباری در نقاط مختلف مسیر، صحت نصب ادوات داخل تونل و عدم تداخل آنها با قطار عبوری، ارزیابی کلی کیفیت روسازی و نیز وضعیت حرکت قطارها روی ریل با سرعت معین در قوس‌های مسیر انجام پذیرفت.
همچنین در این آزمایش مشخص شد تمامی معیارهای مورد بررسی در سطح مطلوب عملکردی انجام شده است و از لحاظ بهره‌برداری مشکلی وجود ندارد.
گفتنی است فاز اول بهره‌برداری از این خط به طول 10 کیلومتر از دولت‌آباد تا میدان امام‌حسین دارای 90 درصد پیشرفت فیزیکی (سیویل) بوده و مسئولان شرکت تلاش دارند تا این بخش تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.
خط 6 متروی تهران بطول 32 کیلومتر و 27 ایستگاه است که از دولت‌آباد در جنوب شرق تهران آغاز شده و به منطقه کن در شمال غربی تهران خواهد رسید.
تهرام/7243/ 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.