اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محسن هاشمی روز یکشنبه در یکصد و سیزدهمین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران افزود: اینکه خبری ابتدا بصورت شنیده و شایعه در رسانه ها منعکس و در واکنش پیش نویس لایحه را در مطبوعات منتشر کنند، فرآیند کارشناسی نیست.
وی ادامه داد: اظهار نظر و گمانه زنی در مورد وضع عوارض یا هر دریافتی مشابه از شهروندان تهرانی، در حیطه اختیارات مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر تهران است و ارائه لوایح پیشنهادی نیز باید با امضای شهردار پایتخت و در مجلس شورای اسلامی از طریق شورایعالی استانها انجام شود.
هاشمی گفت: انتشار مطالب بی استناد قانونی و گمانه زنی هایی که به تشویش اذهان عمومی و نگرانی شهروندان می انجامد با ناپختگی و تغییر مکرر ارقام پذیرفته نیست.
وی افزود: از شهردار تهران می خواهم که نسبت به ساماندهی فعالیتهای رسانه ای پراکنده معاونتها و شهرداری های مناطق در فضای مجازی در قالب مشخص شده در ساختار مدیریت شهری اقدام کرده و دیگر شاهد این نوع اقدامات نباشیم.

*صورتجلسات شورای انقلاب در اختیار محققان قرار گیرد
هاشمی در بخش در دیگری از سخنان خود با اشاره چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: 22 دی ماه سالگرد تشکیل شورای انقلاب به فرمان امام خمینی(ره) است که به نوعی اولین شورا در نظام و مادر همه مجامع قانون گذاری جمهوری اسلامی محسوب می شود.
وی ادامه داد:صورتجلسات شورای انقلاب به قلم دکتر شیبانی عضو پیشکسوت ادوار شورای اسلامی شهر تهران که دبیری شورا را برعهده داشتند، تقریر شد و این اسناد ارزشمند که در اختیار آیت الله هاشمی رفسنجانی قرار داشت.
به گفته وی، قرار است این صورت جلسات بزودی طی مراسمی از طرف خانه موزه آیت الله هاشمی رفسنجانی به مناسبت دهه فجر تحویل سازمان اسناد و کتابخانه ملی شود تا مورد استفاده پژوهشگران و علاقمندان تاریخ انقلاب اسلامی قرار گیرد.

*هدف از تجلیل از آیت الله هاشمی رفسنجانی، تبلیغ ایشان نیست
رئیس شورای شهر تهران با تقدیر از کسانی که در مراسم یادبود آیت الله هاشمی شرکت کردند گفت: البته برخی اظهار نظرها نیز در فضای مجازی صورت گرفت که این گرامیداشت را نوعی تقدیس تلقی کردند، در حالیکه نه خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی و نه یاران و بزرگانی که از ایشان تجلیل کردند، هاشمی را مقدس و بری از اشتباه و خطا نمی دانند.
وی افزود:رفتار آیت الله هاشمی رفسنجانی همانند هر فرد غیرمعصومی، می تواند مورد نقد و بازنگری قرارگیرد و نکته قابل اهمیت آنجاست که نخستین منتقد هاشمی خود ایشان است، در خاطرات روزانه آیت الله هاشمی رفسنجانی مواردی وجود دارد که ایشان به تند بودن یک موضع و رفتار خود در زمان نوشتن خاطرات در شامگاه همان روز اشاره و در روزهای بعد در پی جبران آن، تلاش می کند.
هاشمی خاطرنشان کرد: امروزه نیز نقد رفتار و تصمیمات آیت الله هاشمی رفسنجانی، بصورتی سازنده و بدون توهین، تهمت و دستکاری تاریخ، از نظر ما مثبت تلقی می شود و از انتقاد کارشناسی عملکرد ایشان مانند تجلیل از خدمات آیت الله هاشمی رفسنجانی قدردانی می کنیم.
وی تصریح کرد: هدف از تجلیل از آیت الله هاشمی رفسنجانی، تبلیغ ایشان نیست، بلکه ترویج ویژگی های مثبت او در جامعه است، هاشمی دیگر در دنیا نیست که به تبلیغ نیاز داشته باشد، بلکه جامعه ما بیش از هر زمان دیگری به ویژگی های مثبت او نظیر عقلانیت، صبر، مدارا، دوری از افراط و تفریط و اعتدال نیازمند است و تجلیل از هاشمی ، ترویج این ویژگی هاست، همانگونه که نقد سازنده هاشمی، در چارچوب عقلانیت و منطق، نیاز امروز ماست.
تهرام/9343/3225 / 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.