اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا مترو اسلامشهر در امتداد خط 3 مترو پایتخت احداث می شود و نقش مهمی در جابه جایی مسافران در جنوب و جنوب غرب استان تهران به پایتخت خواهد داشت.
آنطور که شهردار اسلامشهر می گوید: آمار تلفات جاده ای در جنوب غرب استان تهران که روزانه 200 هزار نفر تردد به شهر تهران دارد با اجرای این طرح کاهش می یابد.
حسین طلا در مراسم کلنگ زنی این طرح که در محل کمربندی بزرگراه آزادگان انجام شد از شهرداری تهران در خواست کرد مسافرگیری این مترو از داخل پایتخت انجام گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، فرماندار شهرستان اسلامشهر نیز در این آیین گفت: این پروژه سال 86 به تصویب رسید که بنا به دلایلی عملیات اجرایی آن متوقف شده بود.
مسعود مرسل‌پور افزود: هیات وزیران نیز نگاه هم افزایی در روند برنامه ریزی این پروژه به کار گرفت و پیشنهاد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای واگذاری این پروژه از شهرداری تهران به شهرداری اسلامشهر طی پنج روز به تصویب رسید.
وی همچنین از پیمانکار این طرح (قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا) تقاضا کرد که اگر از محل این پروژه انتفاعی حاصل شد دو مدرسه با نام مترو در شهرستان اسلامشهر ساخته شود و در اختیار مردم قرار بگیرد.
استاندار تهران نیز در آیین کلنگ زنی این طرح اظهارخوشحالی کرد که پس از 11سال توقف پروژه، اقدامات خوبی برای ساخت مترو اسلام شهر انجام گرفته است.
انوشیروان محسنی بندپی گفت: این پروژه در دولت تدبیر و امید ردیف اعتباری خوبی گرفت و تلاش می کنیم این اعتبار را افزایش دهیم و پروژه کمربندی اسلامشهر به رباط کریم و بهارستان نیز در دستور کار قرار گیرد.
معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور نیز در این مراسم گفت: از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه حمل و نقل اقدامات چشمگیر و بی نظیری صورت گرفته که متاسفانه مسئولان و فعالان این حوزه در معرفی آنها به مردم کمی کمرنگ عمل کرده‌اند.
مهدی جمالی نژاد ضمن اشاره به لزوم توسعه متوازن در همه نقاط کشور افزود: سندروم کلانشهری یکی از مشکلات مهاجر پذیری شهرهای بزرگ است که به صورت آهن‌ربایی جمعیت شهرهای کوچک را جذب می کند.
به گفته وی اگر با این شیب تند مهاجرت شهروندان از شهرهای کوچک به کلانشهرها مواجه باشیم در آینده نزدیک شهرهای کوچک خالی از سکنه خواهند شد.
شهرستان اسلامشهر براساس آمار سرشماری سال 1395 حدود 550 هزار نفر جمعیت دارد.
تهرام/ 3036
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.