اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید عباس صالحی عصر پنجشنبه در حاشیه مراسم اختتامیه هفته فرهنگی فیروزکوه و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تجلیل از مفاخر فرهنگی هر شهرستان، تکریم فرهنگ و هنر است ادامه داد: این اقدام به شهرستان ها هویت می بخشد.
وی ضمن تاکید بر جمع آوری آثار مکتوب از مناطق قدیمی افزود: تاریخچه و اسناد مکتوب هر منطقه پل ارتباطی عصر حاضر با گذشته است که می تواند بسیار مهم و جذاب باشد.
صالحی بیان داشت: روستاها ریشه های شهرهای ما هستند؛ هر میزان مستندات بیشتری از این مناطق عرضه کنیم در شناخت تاریخ و گذشته ی مناطق موفق تر خواهیم بود.
وزیر ارشاد هدف برگزاری هفته فرهنگی را فرصتی برای کشف ظرفیت های موجود اعلام کرد و افزود: دستاوردهای ما در عرصه فرهنگ و هنر و عناصر خلاق بسیار زیاد است و در این هفته می توانیم ظرفیت های پراکنده را تجمیع کنیم تا جلوه روشن تری از آنها به دست آید.
صالحی همچنین ادامه داد: علم به داشته های موجود، فرصتی پدید می آورد تا بتوانیم برای آینده و رقم زدن اتفاقات بهتر برنامه ریزی کنیم.
وی تصریح کرد: هفته های فرهنگی عامل تامین اوقات فراغتی سالم، افزایش آرامش مردم و ایجاد نشاط و امید در جامعه است.
این مقام مسئول با اشاره به تخصیص 2 هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته در جهت ایجاد اشتغال در زمینه های فرهنگی خاطرنشان کرد: انتظار می رود در سه گرایش هنری، فرهنگ مکتوب و رسانه فرصت های فراوانی برای اشتغال آفرینی به وجود آید که تاکنون در سطح شایسته ای مورد توجه قرار نگرفته بود.
صالحی افزود: اشتغال در حوزه فرهنگ به دلیل ارتباط با فضای درونی افراد، شغل هایی پایدار و مستمر خواهد بود.
وزیر ارشاد تاکید کرد: با توجه به اینکه امسال، سال پایه برای این اقدام است، انتظار می رود در سال آینده اعتبار و فرصت های بیشتری در حوزه اشتغال فرهنگی فراهم شود.
به گزارش ایرنا، سید عباس صالحی روز پنجشنبه به منظور بازدید از نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای فرهنگی فیروزکوه، و حضور در مراسم اختتامیه هفته فرهنگی به این شهرستان سفر کرد.
هفته فرهنگی شهرستان فیروزکوه از اول تا هفتم دی ماه برگزار شد و در طول آن 110 برنامه متنوع فرهنگی توسط 14 کمیته در زمینه های گوناگون با هدف افزایش نشاط اجتماعی به اجرا در آمد.
شهرستان فیروزکوه با جمعیتی افزون بر 33 هزار نفر در 120 کیلومتری شمال شرقی پایتخت واقع شده است.
تهرام/9897 //6139
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.