اخبار مرتبط

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع‌ رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، سردار محمدرضا مهماندار تاکید کرد: انتخاب 3 تیم کارشناسی بدلیل آن است که تصادف دیروز ابعاد مختلفی دارد و باید تمام آن‌ها در نتیجه گیری در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد: کارشناسان تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، کارشناسان فنی و مکانیک خودرو و کارشناسان فنی و مهندسی حوزه راه وزارت راه و شهرسازی ابعاد مختلف این سانحه را بررسی می کنند.
به گفته سردار مهماندار، صبح امروز سه تیم کارشناسی به محل نگهداری خودرو و محل وقوع تصادف برای بررسی موضوع اعزام شدند.
رئیس پلیس راهور پایتخت تاکید کرد: باید سهم همه عواملی که در این تصادف مقصر بوده‌اند اعم از خطای احتمالی راننده، اشکالات راه و نقص خودرو و همچنین کوتاهی مسئولین چه به عنوان پیمانکار حمل و نقل و چه کارفرمای این حوزه مشخص شود.
وی گفت: براساس اظهارات شاهد ماجرا، اتوبوس در یکی از ایستگاه‌ها توقف نمی‌کند و راننده از این لحظه به دانشجویان می‌گوید که اتوبوس ترمز ندارد و همه به سمت عقب اتوبوس بروند؛ بعد از طی کردن حدود 600 متر، راننده احتمالاً برای اینکه بتواند بنحوی خودرو را متوقف کند وارد فضای سبز می‌شود اما درختان کوچک مانع حرکت اتوبوس نمی شوند.
سردار مهماندار افزود: سپس خودرو با یک زاویه 35 درجه از جاده خارج شده و پس از طی مسیر 69 متری با پایه بتنی که برای تأسیسات آب در آنجا قرار داشته برخورد می‌کند.
به گفته این مقام مسئول، سرعت و شتاب اتوبوس و برخورد آن با پایه بتنی باعث می‌شود که تقریباً دو سوم زیر خودرو جمع و منهدم شود که این موضوع عامل افزایش تلفات این حادثه است.
وی با بیان اینکه معاینه فنی این خودرو در تاریخ 22 آذر منقضی شده بود، گفت: سن فرسودگی اتوبوس‌های شهری 10 سال بوده در حالیکه این خودرو تولید سال 1381 است.
سردار مهماندار با تاکید براینکه اتوبوس های درون دانشگاه مربوط به حمل و نقل درون شهری نیستند، خاطرنشان کرد: این اتوبوس‌ها سرویس داخلی دانشگاه هستند و فعالیت این خودروها در درون دانشگاه از طریق قراردادهای پیمانکاری است.
به گزارش ایرنا، ظهر دیروز اتوبوسی که تعدادی از دانشجویان را در داخل محوطه دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات جابجا می کرد به دلایل نامعلومی واژگون شد و بنابراعلام مرکز اورژانس تهران این حادثه دلخراش منجر به مرگ 10 دانشجو و مصدومیت 27 نفر شد.
به دنبال وقوع این حادثه تمامی کلاس های واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد تعطیل شد.
واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در منطقه پنج تهران در شمالی ترین منطقه پونک واقع شده است که 12 دانشکده، 27 مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی و 96 گروه تخصصی دارد.
براساس گزارش ها حدود 40 هزار دانشجو در 634 رشته گرایش در مقاطع مختلف تحصیلی این واحد مشغول به تحصیل هستند.
تهرام/9343//1348
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.